معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

سنجاق چیست و از کجا آمده و چگونه سنجاق در فرانسه ساخته شد

0

سنجاق یکی از برترین وسیله ای است که هر کس از آن استفاده می کنند و این وسیله برای اندازه گیری برای خیاط ها بسیار عالی است ولی سنجاق چگونه به وجود آمد و آیا سنجاق از سمت انسانهای اولیه برای ما نسل جدید به ارث رسیده است . سایت کاروان این مبحث علمی را در اختیار شما قرار میدهد.

سنجاق

سنجاق چگونه به دینا آمد:

وقتی انسان به میلیون ها شی که به وسیله سنجاق به یکدیگر متصل می شوند، فکر می کند تازه متوجه می شود که اگر این شی ءکوچولو یعنی سنجاق نبود، انسان ها چه کار می کردند.

اولین شکل یک سنجاق احتمالا یک خار بوده است.

بعد از آن بشر یاد گرفت که این وسیله را چطور از موادی مانند استخوان ماهی یا استخوان حیوانات بسازد.

در دوران ما قبل از تاریخ بشر عهد حجر، سنجاقها را با برنز درست می کرده است.

در زمان های دور در اروپا سنجاق بیشتر جنبه تزئینی داشته است.

اولین کشوری که سنجاق را به شکل جدید و امروزی آن ساخت کشور فرانسه بود.

سنجاق
سنجاق قفلی:
بعضی وقتها یک محصول آنقدر مورد استفاده است که انگار همیشه وجود داشته است. سنجاق قفلی از این محصولات است؛ یک محصول خانگی دم دست که توسط والتر هانت، یک نیویورکی سازنده گل میخ و قلم نیش، به وجود آمد. به نظر می رسد که هانت از گیره های خیلی شل یا خیلی سفت که وقتی به پارچه کلفت فرومی-شدند، خم می شدند و فشار دادنشان دست را سوراخ می کرد خسته شده بود.

وقتی داشت با یک تکه سیم برنجی 20 سانتی (8 اینچی) بازی می کرد، راه حل ساده ای برای حل این مشکلات به ذهنش رسید: تاب دادن یک سر مفتول برای ایجاد حالت فنری، و درست کردن چیزی شبیه به گیره در سر دیگر مفتول که سر سوزن را نگه می داشت و از سوراخ شدن دست جلوگیری می کرد. درخواستی که هانت در سال 1849 برای ثبت اختراعش ارائه کرد، شامل تصاویری است از شکل های مختلف “گیره لباس”، با پیچ های گرد یا بیضوی و سه شکل که نشان می دهد می توان به این گیره ها شکل های مد پسند داد.

او در درخواست خود می نویسد که گیره اش هم تزیینی است و هم اینکه ایمن تر و بادوام تر از هر گیره ای است که تا کنون مورد استفاده بوده است، زیرا بر خلاف تمامی گیره ها، هیچ اتصالی ندارد که بشکند، یا محوری که شل شود. هانت مخترعی حواس پرت بود که ایده هایش را با ساختن نمونه آزمایش می کرد و فوق العاده خلاق بود اما در پول درآوردن استعدادی نداشت. پانزده سال پیش از این، او اولین ماشین خیاطی قابل ساخت را اختراع کرده بود، اما تصمیم گرفت که آن را ثبت نکند تا کارگران دست دوزی که در کارخانه ها مشغول به کار بودند، بیکار نشوند.

به همین منوال، او تمام ستایش ها و تشویقات را در طول این مدت به خاطر طراحی سنجاق قفلی از آن خود کرد، اما هیچ پولی از آن به دست نیاورد. حتی گفته شده است که او سنجاق قفلی را برای پرداخت بدهی 15 دلاری به رفیقش اختراع کرد. بعد از ثبت اختراعش در 10 آوریل 1849، هانت ایده اش را به مبلغ ناچیز 400 دلار به یکی از دوستانش فروخت
.

گرداورنده:http://kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.