معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

پول چگونه رفتار انسان را تغییر میدهد و چگونه باعث خسیسی میشود

0

پول یکی از زیبا ترین اشیاء ایت که هر کس برایش جونش را میدهد و خیلی از مشکلات امروز بخاطر وجود این کاغذ است و خیلی از افراد هستند که فقط پولدار شدن را میخواهند و هیچ نمیدانند این راه بدون هیچ لذتی یعنی باخت .سایت کاروان این مبحث علمی را در اختیار شما قرار میدهد

پول

پول باعث رفتار انسان می شود

گروهی از محققان دانشگاه «مینه سوتا» در آمریکا در مطالعه ای جدید جمعی از دانشجویان داوطلب را به دو دسته تقسیم کرده و آنها را در مواجهه با ‪ ۹آزمایش و معما قرار دادند با این تفاوت که برای گروه اول در خلال این آزمایشها مقادیری پول به نمایش درمی آمد اما گروه دوم همان آزمایشها را بدون مواجهه با پول انجام دادند

نتایج این مطالعه نشان داد دو گروه یاد شده عملکردهای متفاوتی داشتند و این امر حاکی از آن است که حتی مشاهده پول می تواند بر رفتار انسان در شرایط مختلف تاثیر بگذارد.

به گفته «کتلین ووس» دستیار پروفسور بازاریابی در دانشگاه «مینه سوتا» و سرپرست این مطالعه، مشاهده پول می تواند روی افراد تاثیر مثبت و یا منفی داشته باشد.

وی افزود:

قرار گرفتن در معرض پول سبب بروز حس کفایت و عدم نیاز به دیگران در انسان می شود و می تواند میزان اجتماعی بودن را در انسانها کاهش دهد.

پول

«ووس» عنوان کرد:

اجداد قدیمی انسان ها احتمالا برای انجام کارها و رسیدن به اهداف خود مثلا ساختن پناهگاه و یا شکار نیاز به همکاری دیگران داشته اند اما در ابتدا معامله کالا به کالا و در نهایت پولهایی در میان مردم رایج شد به طوری که انسانها می توانستند بدون نیاز به کمک مستقیم دیگران و تنها با برخورداری از پول کارهای خود را انجام بدهند که این امر احتمالا میزان اجتماعی بودن انسان را نیز کاهش داده است.

در یکی از این آزمایش ها دانشجویان داوطلب به دو گروه تقسیم شدند و از آنها خواسته شد با یک سری کلمات پراکنده جمله سازی کنند. بررسی این جمله ها نشان داد جمله های ساخته شده توسط افرادی که در حین آزمایش پولهایی دیگر مشاهده کرده اند، به صورت ناخوداگاه به میزان بیشتری با مسایل مادی و پول ارتباط دارد.

در آزمایشی دیگر دانشجویان به حل یک معما مشغول شدند و آن دسته از دانشجویان که در موقعیتی نشسته بودند که می توانستند مقداری پول مشاهده کنند به طور میانگین پس از ‪ ۵/۱دقیقه برای حل معما تقاضای کمک کردند اما دانشجویان دیگر که پولی نمی دیدند به طور میانگین پس از ‪ ۳دقیقه درخواست کمک کردند. به گفته محققان، حتی مشاهده جزیی پول نیز می تواند در نوع رفتار و اهداف فرد تاثیر بگذارد و به صورت ناخوداگاه سبب کاهش حس وابستگی فرد به سایرین شود

گردآورتده:http://kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.