معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

شهر سوخته ی آیوتایا

0

شهر سوخته ی آیوتایا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کشور تایلند شهر سوخته ی آیوتایا می باشد. در پایتخت کشور تایلند مجموعه های تاریخی و زیبای زیادی وجود دارد که اسنین یکی از این مجموعه ها است. شهر آیوتایا که جزو شهر بانکوک می باشد در حدود نیم قرن پایتخت کشور تایلند محسوب می شده است که به شهر سوخته معروف شد و با گذشت زمان به یکی از جاذبه های گردشگری کشور تایلند تبدیل شد. در هرکشوری یک شهر قدمت و ارزش بیشتری نسبت به سایر شهرها دارد ، در کشور تایلند شهر آیوتایا این حکم و ارزش را برای مردمانش دارد.

شهر سوخته ی آیوتایا- دیدنی های بانکوک-جاهای دیدنی بانکوک -جاذبه های بانکوک -شهر سوخته

شهر سوخته ی آیوتایا دارای شهرت بسیار زیادی است و تاریخچه ی کشور تایلند با وجود این شهر به صورت قطعه های یک پازل کامل می شود.این شهر زیبا مرکز تمدن جنوب شرق آسیا به حساب می آید و یکی از مکان های توریستی و گردشگری کشور تایلند می باشد. در سال ۱۳۵۰ پادشاهی شهر تاریخی آیوتایا شکل گرفت و این شهربه عنوان دومین پایتخت سیام در نظر گرفته شد . فاصله ی شهر با شکوه آیوتایا تا شهر بانکوک حدود ۹۰ کلیومتر می باشد .

شهر سوخته ی آیوتایا- دیدنی های بانکوک-جاهای دیدنی بانکوک -جاذبه های بانکوک -شهر سوخته

در این شهر سوخته ی آیوتایا معماری بسیار زیبایی که از معماری تاریخی کامبوج گرفته شده ،استفاده شده است که گویای تاریخ پر افتخار کشور تایلند است. این شهر بخاطر زیبایی های حیرت آور و خیره کننده و تاریخ غنی خود در فهرست یونسکو به ثبت درآمده است و یکی از برترین آثار ملی در سراسر جهان است. ۳۳ تن از پادشاهان بزرگ بر شهر آیوتایا حکومت کرده اند اما در قرن 18بعد از اینکه برمه ای ها این شهر را تصرف کردند دیگر پادشاهی بر این سرزمین حکمرانی نکرد.

شهر سوخته ی آیوتایا- دیدنی های بانکوک-جاهای دیدنی بانکوک -جاذبه های بانکوک -شهر سوخته

نزدیک به 400 معبد در شهر سوخته ی آیوتایا تایلند ساخته شده بود که امروزه تنها خرابه هایی از آنها بر جایی مانده است. این شهر شکوه و عظمت یابق را ندارد ولی با این حال ارزش تاریخی بسیار بالایی دارد .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.