معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی پارک آبی آزادگان در تهران

0

پارک آبی آزادگان یکی از پارک های زیبای شهر تهران است که طرفداران زیادی دارد. این پارک زیبا در بخش غربی محله مشیریه واقع شده است. مدیریت پارک آبی آزادگان بر عهده بخش خصوصی، تحت نظارت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

پارک آبی آزادگان در تهران
پارک آبی آزادگان در تهران

آدرس پارک آبی آزادگان کجاست ؟

به گزارش مجله گردشگری کاروان پارک آبی آزادگان در سال ۱۳۷۴ با سرمایه‌گذاری شهرداری تهران احداث شد. جالب است بدانید ایده این پارک از نمونه‌ ای کانادایی بهره گیری شده است. پارک آبی آزادگان توسط مهندسان ایرانی ساخته شده‌ است. این پارک زیبا در بخش غربی محله مشیریه واقع شده است. مدیریت پارک آبی آزادگان بر عهده بخش خصوصی، تحت نظارت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است.

پارک آبی آزادگان در تهران
پارک آبی آزادگان در تهران

سانس پارک آبی آزادگان

پارک آبی آزادگان در سه سانس دوساعت‌و نیمه از 9 صبح تا 30 /18 فعالیت می کند. شما می‌توانید درسانس‌ های 9 تا 30/11 ، 30/12 تا 15 ظهر و سانس 16 تا 30/18 از امکانات این مجموعه استفاده کنید.

پارک آبی آزادگان در تهران
پارک آبی آزادگان در تهران

گروه های سنی 5 تا 70 ساله می‌توانند از امكانات موجود استفاده كنند. پارک آبی آزادگان زیر نظر سازمان ورزش و شهرداری منطقه 15 تهران فعالیت می‌کند.

 بیشتر بدانید : عکسهای چشمه علی دامغان و معرفی

پارک آبی آزادگان دارای امکانات شنا، موج سواری و انواع سرسره های تفریحی مارپیچ، سرسره مرگ با ارتفاع حدود 70 متر ، رودخانه، استخر موج، دریاچه و ساحل مصنوعی است که طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

پارک آبی آزادگان
پارک آبی آزادگان

جالب است بدانید برخی افراد حتی تهرانیها فکر میکنند این پارک آبی تعطیل شده است. اما  پارک آبی آزادگان از جمله پارک‌های آبی روباز کشور است که فقط در تابستان و به‌صورت موقت باز است.

در پارک آبی آزادگان، استخر مواج با قابلیت تولید 8 نوع موج در 6 هزار متر مربع، استخر رودخانه با 550 متر طول، استخر قهرمانی با عمق 2 تا 3 متر، استخر کودکان با عمق صفر تا 45 سانتی‌متر و انواع سرسره‌های شتاب، گردباد و سرسره شش‌لاینه برای استفاده عموم وجود دارد.

پارک آبی آزادگان در تهران
پارک آبی آزادگان در تهران

آدرس پارک آبی آزادگان : منطقه ۱۵ شهرداری تهران در انتهای بزرگراه آزادگان نزدیک به بزرگراه بسیج
قیمت بلیط : پنج شنبه و جمعه 5000 هزار تومان — روزهای : شنبه تا چهارشنبه 3000 هزار تومان
شماره تلفن : 02133739290
امکانات : رستوران – لوازم شنا

از دیگر ویژگیهای این پارک زمین چمن مصنوعی برای فوتسال و یک زمین ساحلی برای والیبال و فوتبال ساحلی می باشد.

پارک آبی آزادگان در تهران
پارک آبی آزادگان در تهران

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.