معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

برج فیبری از مناطق دیدنی جهان

0

برج فیبری یکی از دیدنی های زیبا در جهان است . برج فیبری (Fibrous Tower) یا طبیعت چندگانه (Multiple Natures) در شهر تای چونگ (Taichung) تایوان قرار دارد . طراحی این برج زیبا توسط شرکت سوما soma از سال 2011 شروع  شد. کارفرمای این برج؛ خود دولت تای چونگ است.

به گزارش مجله گردشگری کاروان ظاهر برج فیبری(Fibrous Tower) شبیه چند “پا” است که به مخاطب اجازه می دهد از بین آن براحتی و آزادانه عبور کند و در ان بچرخد . آنطور که به نظر می رسد، نظام این برج، از سلسله مراتبی محدودی بهره برده و بیشتر سعی در تولید فضاهای و مسیرهای باز شده است.

طبق بررسی های بدست امده ساختار اصلی برج فیبری در تایوان از چهار پایه داخلی و چهار پایه خارجی تشکیل شده است. این هشت پایه توسط تیرهای مورب به هم متصل می شوند.

این لوله ها مزیت هایی مثل در دسترس بودن، سهولت ساخت و ساز و مقاوت هوا دارند و بسیار شبیه به رشد عضلات و یا الیاف درخت می باشند. پردازش این ساختارها با استفاده از الگوریتم هایی است که از فرآیندهای بیولوژیکی تقلید کرده اند و بسیار زیبا و دیدنی است.

برج فیبری 1
برج فیبری 1

به گزارش شرکت soma این برج در آینده، به عنوان ویترینی برای بهره صحیح از طبیعت عمل خواهد کرد. برجی که به محیط زیست پاسخی مناسب داده و راحتی ساکنانش را نیز فراهم خواهد کرد.

در آزمایشگاه پروسه انجام این کارها کاملا مشخص شده است . این پروسه شامل چگونگی تولید انرژی از حرکات فیزوالکتریک ها (piezoelectric) و تبدیل آن به نور درشب، نحوه انطباق با شرایط متفاوت آب و هوایی، توسط باز و بسته شدن حفاظ هایی خاص در برابر خورشید و باد میباشد.

برج فیبری 2
برج فیبری 2

جالب است بدانید که برج فیبری به عنوان یک ساختمان بدون کربن و براساس سیستم هایی کاملا خودکفا و تجدیدپذیر عمل می کند. جالب است بدانید که تعدادی سلول های فتوولتائیک(Photovoltaic cells) در سقف موزه و فضاهای یکپارچه نمایشگاهی تعبیه شده اند. در ضمن استفاده از مدولارهایی کریستالی در سقف های مات بعضی از فضاها، منجر به تولید نور در روز و ایجاد سایه خواهد شد.

این برج دارای یک موزه زیبا هم هست که در طبقه همکف قرار گرفته است و از فضاهای نمایشگاهی کوچکتری تشکیل شده که منعکس کننده مقیاس محله ای می باشد  و ارتباط خوبی با بافت شهری پیرامون خود دارد. موزه برج فیبری هم دیدنی است.

برج فیبری 3
برج فیبری 3

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.