http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با شهر های ایران

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

آبشارهای ایران آبشارهای تهران اماکن تاریخی سنندج جاذبه های توریستی خرم آباد جاذبه های گردشگری بوشهر جاذبه های گردشگری خرم آباد جاذبه های گردشگری سنندج جاذبه های گردشگری لرستان جاذبه های گردشگری یزد جاهای دیدنی بوشهر جاهای دیدنی تهران جاهای دیدنی خرم آباد جاهای دیدنی سنندج جاهای دیدنی لرستان دیدنی های بوشهر دیدنی های تهران دیدنی های رشت دیدنی های سنندج سایت گردشگری بوشهر سایت گردشگری سنندج سنندج سوزن دوزی صنایع دستی صنایع دستی ایران مکانهای تاریخی اصفهان مکان های تاریخی اصفهان مکانهای دیدنی اصفهان مکانهای دیدنی جهان کردستان یزد

معرفی مقبره پیربکران اصفهان

خانه » شهر های ایران » معرفی مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران یکی از مکانهای تاریخی اصفهان است که در روستای پیربکران واقع شده است. در بالای کتیبه سر در آن نوشته است که این مکان مخصوص سال 703 می باشد. این مقبره مزار محمدبن بکران است.

 مقبره پیربکران یکی از مکانهای تاریخی اصفهان است که در روستای پیربکران واقع شده است. در بالای کتیبه سر در آن نوشته است که این مکان مخصوص سال 703 می باشد. این مقبره مزار محمدبن بکران است.
.
به گزارش مجله گردشگری کاروان محمد بن بکران از مدرسان و عرفای نیمه دوم قرن 7 هجری قمری است. وی در سال 703 به دیار باقی شتافت.
.

مقبره پیربکران اصفهان

به گزارش مجله گردشگری کاروان مقبره پیربکران اصفهان دارای تزیینات پرکار با گچبری های در تک تک قسمتهای ان است. مقبره پیربکران اصفهان از شاهکارهای هنر گچبری است که در دوره ایلخانی اتمام گردید.

مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران اصفهان

تاریخچه مقبره پیربکران اصفهان

بر اساس کتیبه های موجود در مقبره پیربکران اصفهان ، استاد گچ بر بقعه محمدشاه نقاش و خطاط کتیبه آن، علی محمود بن محمد تبریزی بفیروزان می باشد.

هرتسفلد، که در سال 1302 شمسی مقبره پیربکران اصفهان را ملاحظه کرده است، میگوید قطعه سنگی همراه با فرورفتگی ای  پای اسب الیاس پیامبر در این مکان وجود دارد.

بیشتر بدانید : حمام وکیل و مسجد وکیل در شهر شیراز

مقبره پیربکران اصفهان دارای ایوانی شاه نشین دار است. این ایوان در مقابل گنبدخانه ای کوچک قرار دارد و انتهای ایوان با دیواری مسدود گردیده. قدیمی ترین بخش بنا اتاقک گنبددار می باشد که زیبایی بی نظیری را دارا می باشد.

مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران اصفهان

تصاویر مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران اصفهان، از نظر سبک معماری شبیه به معماری دوره ساسانی و یادآور طاق کسری است. با این تفاوت که طاق ایوان این مقبره به جای این که مانند طاقهای دوره ساسانی هلالی باشد، نوک دار می باشد.

طبق گزارشات بدست امده مقبره پیربکران اصفهان در تاریخ 15 دی ماه سال 1310 به شماره 101 در فهرست آثار ملی ثبت گردید.

مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران اصفهان

به گزارش دونالد ویلبر، بعد از مرگ پیربکران، او را در شاه نشین ایوان به خاک سپردند و این قسمت را با دیواری مشبک جدا و به اتاقی برای مقبره تبدیل کردند. سپس سوی دیگر ایوان را با دیواری مسدود کردند و یک محراب زیبای گچ بری در این دیوار قرار دادند.

مقبره پیربکران اصفهان

مقبره پیربکران اصفهان

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره مقبره پیربکران اصفهان در روستای پیر بکران اصفهان در اختیارتان قرار دادیم استفاده کافی را برده باشید. این بنا یکی از اثار تاریخی ایران است و جزو اثار ملی به شمار می اید. اگر به دیدن مناطق تاریخی علاقه دارید دیدن از این مقبره تاریخی باشکوه را جزو برنامه های سفرتان قرار دهید.

ما تا جایی که میتوانیم باید کودکانمان را به این مکان های تاریخی ببریم تا با گذشته و تاریخ کشورشان اشنا شوند و بدانند که از چه نژادی بوده اند .


# # # # # # # # # #

مطالب پیشنهادی

امامزاده صالح تجریش در تهران

معرفی امامزاده صالح تجریش در تهران

آبشار سوتک تهران

آبشار سوتک تهران در دهستان پس قلعه

معرفی پارک کوه سنگی مشهد و تصاویر

عکسهای باغ میراکل دبی dubai miracle garden

عکسهای باغ میراکل دبی dubai miracle garden

پربازدید های شهر های ایران , گردشگری , مناطق دیدنی ایران

نظرات شما