معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی دیدنیهای سرعین اردبیل و تصاویر

0

سرعین اردبیل یکی از شهرهای زیبای ایران است که در 25 کيلومتري جنوب اردبيل واقع شده است. شهر سرعین اردبیل به علت چشمه‌ هاي آبگرم زیادی که دارد یکی از مکانهای پر گردشگر ایران به شمار می اید.

طبق بررسی های بدست امده شهر سرعين اردبیل در 04/48 درجه طول شرقي و 09/38 درجه عرض شمالي با مساحتي بيش از 1280000 متر مربع در 25 کيلومتري جنوب شهر اردبيل و با 1650 متر ارتفاع از سطح دریاست.

دیدنیهای شهر سرعین اردبیل

طبق امار بدست امده هر سال حدود 4 میلیون گردشگر از سراسر ایران برای بازدید چشمه های آبگرم سرعین به انجا سفر می کنند. یکی از معروف ترین چشمه های آبگرم این شهر گاومیش گلی است.

به گفته محققان مختلف شنا در چشمه های آبگرم، بیماریهای مانند روماتیسم و بیماریهای پوستی را درمان می کند. فاصله این شهر از تبریز 230 کیلومتر و از تهران 619 کیلومتر می باشد. گور امیر تیمور لنگ در سمرقند کجاست ؟

معنی سرعینن در فـرهنگ لغت فـارسی سرچشمه است. در گذشته نام های ساری قیه٬ سارقین٬ سرائین و سرقین نیز به این مکان داده شده است. متوسط حداکثر درجه حرارت هوا 25 درجه سانتی گراد و حداقل متوسط دمای آن 7/8­ درجه سانتیگراد می باشد.

دیدنیهای سرعین اردبیل
دیدنیهای سرعین اردبیل

محصولاتی که در این شهر کشت می شود شامل میوه جات (سیب٬ گلابی٬ آلوچه٬ آلوچه وحشی٬ گیلاس٬ زردآلو و گردو) و حبوبات و غله (سیب زمینی٬ گندم٬ جو٬ عدس٬ لوبیا٬ شلغم وغیره) می باشد.

آبگرم سبلان سرعین ، آبگرم بش باجلار سرعین ، آبگرم گاومیش گلی سرعین ، دهکده صخره ای باستانی ویند کلخوران ، تپه باستانی آناهیتا و پیست اسکی آلوارس از جمله مناطق و جاذبهشهر سرعین می باشند.

پیست اسکی سرعین
پیست اسکی سرعین

پیست اسکی سرعین اردبیل

به گزارش مجله گردشگری کاروان پيست اسکي آلوارس سبلان در 12 کيلومتري روستاي آلوارس و 24 کيلومتري سرعين واقع میباشد . پيست اسکي آلوارس هشت ماه از سال به دليل وجود برف بازدید کننده زیادی دارد. طبق بررسی های بدست امده پيست سرعین  براي بالارفتن اسکي‌ بازها مجهز به تله‌سي‌يژ است. خیالتان راحت باشد که پیست سرعین اردبیل داراي جاده آسفالت ، يک مسير اسکي آموزشي ، دو ايستگاه کلاس‌هاي آموزشي ، مهمانسرا و رستوران مي‌باشد.

آبگرم گاومیش گلی سرعین اردبیل
آبگرم گاومیش گلی سرعین اردبیل

آبگرم گاو میش گلی در شهر سرعین

به گزارش مجله گردشگری کاروان

آبگرم گاو میش گلی در شهر سرعین در ارتفاع 1940 متری از سطح دریا واقع شده که پر آب ترین چشمه معدنی شهر سرعین اس. طبق اطلاعات بدست امده  آبدهی آن 140 لیتر در ثانیه و دارای استخری روباز به مساحت ۴۰۰ متر با عمق ۱۳۰ سانتی متر است.

آب آبگرم گاومیش گلی ترش مزه بیرنگ و کمی بودار است. آنیونهای آن کربنات٬ بیکربنات٬ کلروره٬ سولفات و کاتیون های آن کلسیم٬ منیزیم٬ سدیم و پتایسم می باشد.

آبگرم گاو میش گلی در شهر سرعین برای درمان بیماری های عمومی٬ بیماریهای سیستم حرکتی (دردهای مزمن روماتیسمی) و بیماری های زنان٬ خنازیر و بیماری های قلبی و نیز تقویت عمومی بدن بسیار مناسب است.

دیدنیهای سرعین اردبیل
دیدنیهای سرعین اردبیل
دیدنیهای سرعین اردبیل
دیدنیهای سرعین اردبیل

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.