معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

باغ وحش دوزیت بانکوک

0

باغ وحش دوزیت بانکوک

یکی از جاذبه های زیبای کشور تایلند ، باغ وحش دوزیت بانکوک است که در شهر بانکوک واقع شده است.باغ وحش دوزیت بانکوک از کامل ترین باغ وحش های بانکوک است که انواع حیوانات  در ان نگهداری می شوند و دارای فضای بسیار زیبا و مناسبی می باشد.

این مکان زیبا در مرکز شهر بانکوک ساخته شده است که به عنوان یک مرکز تحقیقاتی نیز از ان استفاده می شود. در این باغ وحش زیبا بیش از 1600 حیوان که در مناطق گرمسیر بودند، نگهداری و حمایت می شود.

در این مجموعه ی زیبا حیواناتی نظیر شیرها و ببر بنگال و غزال نیز وجود دارد . همچنین حیواناتی چون گوریل ها و شامپانزه ها ، کروکودیل ها، هیپوپوتاموس ها، و همچنین حیوانات کمیاب مناطق سردسیری در تایلند نظیر پنگوئن ها، و همچنین شترها و کانگورو ها در این باغ وحش زندگی می کنند. در بخشی دیگر از باغ وحش ، شترمرغ ها،  زرافه ها ، گورخرها و فیل ها نگهداری می شوند .

در باغ وحش دوزیت بانکوک قسمت مخصوصی ساخته شده است که در این بخش بچه ها میتوانند اسب سواری کنند و بعضی از حیوانات اهلی را از نزدیک ببینند. برای حدود 60 سال این باغ وحش تنها باغ وحش موجود در کشور تایلند بوده است .

در اطراف باغ وحش دوزیت بانکوک مکان های زیبای گردشی و تفریحی زیبایی ساخته شده است. دریاچه ها به شکل های مختلفی در نزدیکی این باغ وحش دیده می شود که گردشگران می توانند در آن قایق سواری کنند و از محیط زیبای آنجا لذت ببرند.

باغ وحش دوزیت بانکوک | دیدنی های بانکوک | مراکز دیدنی بانکوک | باغ وحش دوزیت

یکی از مناطق جالب موجود در باغ وحش دوزیت بانکوک ، یک پناهگاه زیرزمینی است که هیپوپوتاموس ها در آنجا نگهداری می شوند. این قسمت برای افراد علاقه مند به تاریخ جنگ جهانی دوم بسار شگفت انگیز است.

باغ وحش دوزیت بانکوک | دیدنی های بانکوک | مراکز دیدنی بانکوک | باغ وحش دوزیت

در باغ وحش دوزیت بانکوک چهار ایستگاه تراموا قرار داده شده است.گردشگران درصورت تمایل می توانند با استفاده از تراموا از باغ وحش دیدن کنند. هریک از این ایستگاه ها بلیط هایی دارد که رنگ آنها با رنگ بلیط ایستگاه های دیگر متفاوت می باشد.

در این باغ وحش زیبا زمین بازی ویژه ای برای کودکان درنظر گرفته شده است که بسیار زیبا وشادی بخش است که کودکان می توانند آزادانه درون آن محوطه بازی کنند. همچنین در باغ وحش وسایل سواری متنوعی برای کودکان گذاشته شده است. گردشگران می توانند در این باغ  قایق سواری کنند. چرا که قایق هایی برای کرایه و گردش بر روی دریاچه موجود در باغ وحش در اختیار علاقه مندان گذاشته شده است.

باغ وحش دوزیت بانکوک | دیدنی های بانکوک | مراکز دیدنی بانکوک | باغ وحش دوزیت

این دریاچه بسیار آرامش بخش است و حین قایق سواری می توان نمایی از ساختمان مجلس را دید. در باغ وحش دوزیت بانکوک برای سرگرم کردن بچه ها وسایل نقاشی گذاشته شده است که به نوبه ی خود برای بچه ها یک نوع تفریح به حساب می آید.

وجود فضاهای سبزو دلنشین برای گردش و تفریح در این باغ، امکان استراحت افراد و صرف غذا را فراهم  کرده است. همچنین رستوران های فست فود مختلفی که به هر ذائقه ای جوابگو هستند نیز در این باغ دیده می شود.

باغ وحش دوزیت بانکوک | دیدنی های بانکوک | مراکز دیدنی بانکوک | باغ وحش دوزیت

شب هنگام نیز می توان به باغ وحش رفت و زندگی شبانه موجوداتی نظیر خفاش ها و جوجه تیغی ها را نیز تماشا کرد. محیط زندگی هر نوع از حیوانات در باغ وحش دوزیت بانکوک با توجه به شرایط طبیعی محل زندگی شان در جنگل، شبیه سازی و تکامل یافته است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.