معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

مسجد اورتاکوی استانبول

0

مسجد اورتاکوی استانبول

یکی از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه ، مسجد اورتاکوی استانبول است. این مسجد زیبا در محله اورتاکوی بشیکتاش در تنگه استانبول واقع شده است .معماری این مسجد شگفت انگیز از سبک نئوباروک می باشد. این مسجد زیبا به دستور سلطان عبدالمجید در سال 1835 از سوی معمار نیگوئوس بالیان در یکی از بهترین مکان های تنگه ی استانبول بنا شده است.

مسجد اورتاکوی استانبول

ساختمان مسجد اورتاکوی استانبول دارای دو مناره می باشد که به وسیله راه پله های زیادی می توان به قسمت فوقانی مناره ها رفت. همچنین این مسجد دارای یک جایگاه می باشد که به موذن اختصاص دارد، که دیواره های آن با سنگ های سفیدی ساخته شده است که به آن زیبایی خاصی داده است. مابقی دیواره های این مسجد با سنگ هایی به رنگ صورتی نما داده شده است که جلوه ای بسیار دیدنی دارد . در مسجد اورتاکوی ، در بافت منبر و جایگاه محراب موزاییک و سنگ مرمر به صورت ترکیبی به کار برده شده است که با ظرافت خیلی خاصی با هم تلفیق داده شده اند.

مسجد اورتاکوی استانبول

مسجد زیبای اورتاکوی با پل معلق بسفر فاصله ی کمی دارد. این پل معلق در محله ی اورتاکوی قرار دارد که از مناطق معروف استانبول است و مسجد اورتاکوی استانبول همچون نگینی در این منطقه همه ی نظرها را به خود جلب می کند.

معماری زیبای این مسجد را فردی هنرمند به نام نیکوگوس انجام داده است. این معمار همان معمار قصر دولماباغچه است . این معمار در کارهای خود از سبک باروک به بهترین نحو ممکن استفاده کرده است.

مسجد اورتاکوی استانبول

این مسجد اورتاکوی استانبول در محلی بسیار زیبا ساخته شده است ، هم چنین در داخل این مسجد دکوراسیون بسیار زیبایی به کار برده شده است. در داخل مسجد دست نوشته هایی نگهداری می شوند که متعلق به سلطان مجید هستند و از وی به یادگار مانده است.در سال 2014 این مسجد به طور کامل بازسازی شد و درهای آن دوباره به روی گردشگران باز شد . این مسجد گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.