معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

کلیسای آیا یورگی آلانیا

0

کلیسای آیا یورگی آلانیا

در درون قلعه ی آلانیا کلیسای کوچکی وجود دارد که یکی از جذاب ترین دیدنی های شهر آلانیا است. این کلیسای زیبا آیابورگی نام دارد .

قدمت کلیسای آیا یورگی آلانیا به قرن ششم میلادی برمی گرددو به دوره ی بیزانس مربوط می باشد. این کلیسای تاریخی تنها اثری است که از دوره سلجوقیان به یادگار مانده است و از بناهای دوره ی قبل از اسلام ترکها می باشد که به ندرت نمونه ی ان را می توان در جایی پیدا کرد.

کلیسای آیا یورگی آلانیا

خوشبختانه این کلیسای آیا یورگی آلانیا تا به امروز دستخوش تغییراتی نشده است و اصیل بودن ظاهر این کلیسا ، اهمیت این بنا را چندین برابر می کند. در 1225 سال پس از میلاد در زمان حکومت علاِالدین کی قباد،  سلطان سلجوقی روی این قلعهی رومی ، قلعه ی جدیدی ساخته شد. قلعه ی جدید دارای 83 برج و 140 بارو می باشد که از 3 طرف توسط دیواره ی قلعه ها احاطه شده است. این قلعه به دلیل داشتن جاذبه های بسیار یک گنجینه تاریخی محسوب می شود.

کلیسای آیا یورگی آلانیا

این قلعه شامل قسمت های با ارزشی از جمله: کلیسای آیا یورگی آلانیا ، مسجد کانونی سلطان سلیمان ترکیه ، حمام سلجوقی ، آرامگاه آکشا به سلطان ، کاخ سلطان علاءالدین ، تربت پستی زینب، ، آراستا ، آب انبار های کوچک و بزرگ ، چراغ دریایی و زندان می باشد. هر کسی با سفر به شهر آلانیا میتواند از این قلعه ی زیبا دیدن کند و نهایت لذت را از مکان های تاریخی این قلعه ببرد.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.