خانه » مناطق دیدنی جهان » دیدنی های ترکیه » معبد آرتمیس ازمیر

معبد آرتمیس ازمیر

معبد آرتمیس ازمیر

در 550 سال پیش در منطقه ی ازمیر یک معبد زیبا ساخته شد که معبد آرتمیس ازمیر نام گرفت. از این معبد با گذشت بیش از 5 قرن خرابه هایی به جا مانده است که هنوز هم  مستحکم و پابرجا هستند و همه ساله گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب می کند. این معبد تاریخی در فاصله ی 50 کیلومتری شهر ازمیر قرار دارد که دیدن آن لذت بخش خواهد بود.

معبد آرتمیس ازمیر

معبد آرتمیس ازمیر بخاطر بافت و معماری خاصش جز زیباترین ساختمان های روی زمین محسوب می شود و از این رو این معبد جز عجایب هفتگانه انتخاب شده است.

با توجه به بقایای به جا مانده، تاریخ ساخت این معبد به هفت قرن قبل از میلاد برمی گردد ولی از 5 قرن پیش جز عجایب هفتگانه به حساب آمد.

معبد آرتمیس ازمیر

معبد آرتمیس ازمیر به دستور و خواسته شاه لیدی توسط معمار یونانی به نام کرسیفون طراحی و ساخته شد.این معبد با مجسمه های برنزی بسیار زیبایی که توسط مجسمه سازان بسیار ماهری تراش داده شده اند ، زینت داده شده است. این منطقه برای همه ی مردم مقدس بوده و تاجران ، گردشگران ، صنعتگران و سلطان ها از این معبد آرتمیس ازمیر زیبا دیدن می کردند و با دادان هدایایی ارزشمند عرض ادب می کردند.

معبد آرتمیس ازمیر

باستان شناسان معبد آرتمیس ازمیر توانسته اند تعدادی از این هدایا را پس از تحقیقات طولانی پیدا کنند. این اشیا پیدا شده شامل : عاج آرتمیس و مجسمه‌های طلا ، گردنبندهایی زیبا ،گوشواره‌ها، دستبندها بوده است.

 

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

کادیفه کاله ازمیر

کادیفه کاله ازمیر

کادیفه کاله ازمیر در شهر ازمیر قلعه ای قدیمی وجود دارد که همچنان استقامت خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *