معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

کلیسای چورا استانبول

0

کلیسای چورا استانبول

یکی دیگر از جاذبه های شهر استانبول ، کلیسای چورا استانبول است که یک کلیسای تاریخی و شگفت انگیز است. این کلیسا از دوران بیزانس به جای مانده است. کلیسای چورا در دوره ی حکومت دولت عثمانی که دین غالب در ترکیه ، دین اسلام بود به عنوان یک مسجد مورد استفاده قرار گرفت.

کلیسای چورا استانبول

اما بعدها در سال 1948 حکومت برای حفظ آن ، از این کلیسای چورا استانبول به عنوان یک موزه استفاده کرد که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده است. در روی دیواره ها و سقف این کلیسا نقاشی های بسیار زیبایی دیده می شود که هر دظری را به ظریف کاری های خارق العاده اش جذب می کند.

کلیسای چورا استانبول

این نقاشی ها متعلق به دوره ی بیزانس می باشد. یکی از دلایلی که این کلیسای چورا استانبول را نسبت به باقی کلیساهای موجود در استانبول متمایز کرده است ، این است که دکوراسیون و چیدمان داخلی این کلیسا دست نخورده و این کلیسا ظاهر و باطنش به گذشته بر می گردد.

کلیسای چورا استانبول

کلیسای چورا استانبول شامل سه قسمت اصلی است: درگاه ورودی وهال، بدنه اصلی کلیسا و قسمت عبادت گاه. این کلیسا دارای ساختمانی است که 6 گنبد دارد . همچنین این گنبد در نزدیکی مسجد سلطان احمد واقع شده است. این کلیسا دارای قسمتهایی است که در سال 400 میلادی بنا شده اند.

کلیسای چورا استانبول

این کلیسا همچنین قسمت هایی دیگر نیز دارد که قدمت ان به سال 1500 میلادی برمی گردد. کلیسای چورا استانبول در حال حاضر موزه ای زیبا و تاریخی است که هر گردشگری را به خود جذب می کند. ساعات بازدید این کلیسا از 9 صبح تا 7 عصر می باشد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.