خانه » مناطق دیدنی جهان » دیدنی های ترکیه » غار اصحاب کهف افسوس

غار اصحاب کهف افسوس

غار اصحاب کهف افسوس

در شمال کوه های شهر زیبای افسوس غاری وجود دارد که مردم ان منطقه معتقدند که غار اصحاب کهف افسوس به مدت سیصد سال و اندی دراین غار خواب بودند.

در قرن سوم که دین یهودیت در این منطقه رواج داشت ، هفت جوان که طرفدار دین مسیحی بودند  و با وجود تلاش های بسیار نتوانستند امپراطور وقت ، داسیوس را به سمت مسیحیت بکشانند ، مورد خشم امپراطور قرار گرفتند و مجبور شدند از دست سربازهای حکومتی فرار کرده و به کوه پاناییر رفته و به این غار پناه ببرند.

غار اصحاب کهف افسوس

این جوانان به همراه یک چوپان و سگش برای سالیان سال در این غار در خواب بودند. دهانه ی این غار به میل خداوند بسته شد و کسی نتوانست در این مدت طولانی دارد این غار شود و همه فکر میکردند که این افراد در این غار کشته شده اند.

بعد از گذشت سال ها این افراد به خواست خدا از خواب بیدار شده و از غار اصحاب کهف افسوس بیرون آمدند . و وقتی که یکی از انها به داخل شهر رفت تا طعام و آب اشامیدنی تهیه کند متوجه تغییرات شهر و مردمانش و پول ها شدند.

غار اصحاب کهف افسوس

بازگو شدن سرگذشت این افراد برای مردم باعث شد که این افراد مورد توجه و ستایش مردم قرار بگیرند . چرا که در طی ان سالها دین مسیحی جایگزین دین یهودی شده بود و این افراد هم مبلغ دین مسیحیت بودند و مردم برای آنها ارزش بسیاری قائل بودند.
از قرن 5 به بعد این غار اصحاب کهف افسوس به عنوان یک معبد و زیارتگاه محسوب شد و مردم از آن به عنوان یک مرکز دینی استفاده می کردند.


Loading...

همچنین ببینید

کادیفه کاله ازمیر

کادیفه کاله ازمیر

کادیفه کاله ازمیر در شهر ازمیر قلعه ای قدیمی وجود دارد که همچنان استقامت خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *