معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی نام آشنا ترین جاذبه های گردشگری فلورانس

0

یکی از شهر هایی که همواره به عنوان مهد هنر و آزادی بیان شناخته می شده است ، شهر فلورانس است . در دورانی که پاپ و شهر های متحدش همه چیز را در چارچوب کلیسا و دستورات انجیل ، قبول می کردند ، خانواده مدیچی در شهر فلورانس ، درهای شهر را به روی تمام افکار و عقاید گوشده بودند . به همین دلیل بوده است که لئوناردو داوینچی معروف نیز از ترس کلیسا و اعقایدش به این شهر پناه آورده بود و به عنوان طراح مهندس جنگ لورنزو مدیچی شروع به کار کرد. جاذبه های گردشگری فلوارنس همگی جزو مهم ترین آثار ایتالیا محسوب می شوند ، چرا که شاه کار بزرگترین اساتید ایتالیا هستند . در این قسمت از مجله گردشگری کاروان به بررسی مهم ترین جاذبه های گردشگری فلورانس می پردازیم .

جاذبه های گردشگری فلورانس

جاذبه های گردشگری فلورانس

کلیساس جامع فلورانس

اگر پا در میدان دوامو بگذارید ، متوجه شکوه و عظمت معماری قرن 14 میلادی بزانسی ایتالیا خواهید شد . در این میدان مجموعه ساختمان های باشکوهی وجود دارند که کلیسای جامع فلورانس یعنی کلیسای سانتا ماریا را تشکیل می دهند . شما در بالای ورودی های این کلیسا آثار هنرمندان بزرگی همچون مایکل آنژ و برونلسکی را مشاهده خواهید کرد . پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا به طور کامل در میدان دوامو بچرخید و از معماری های زیبای آن لذت ببرید و سپس به بازدید از کلیسای سانتا ماریا مشغول شوید .

 جاذبه های گردشگری فلورانس

تعمید‌گاه سنت جان

این تعمیدگاه از دیر باز محل غسل دادن کودکان بوده است ولی امروزه تنها افراد خاصی می توانند فرزندان خود را در این محل غسل بدهند و از زیبایی این بنا هر چه بگوییم کم گفته ایم . شما می توانید با وارد شدن از درب ورودی دروازه بهشت که یکی از آثار زیبای گیبرتی است وارد کلیسا شوید و از گنجینه های مهم و دیدنی که در موزه این بنا نگه داری می شوند دیدن کنید . در قسمت بالایی درب شرقی این کلیسا مجسمه های زیبا از مایکل آنژ نیز وجود دارد .

جاذبه های گردشگری فلورانس

 قلعه قدیمی فلورانس

این قلعه سال ها به عنوان اقامت گاه خانواده مدیچی محسوب می شده است . در این قلعه زیبا شما می توانید بعضی از آثار لئوناردو داوینچی ، که وی برای محافظت از فلورانس ساخته بوده است را تماشا کنید . همچنین تور هایی وجود دارد که شما را به داخل تونل های مخفی این قلعه خواهند برد . این تونل ها در زمان شورش خانواده فرانچسکو توسط همسر لورنزو مدیچی استفاده شد تا بتواند فرزندان خود را از قلعه دور کند و به مکانی امن منتقل کند .

جاذبه های گردشگری فلورانس

کاخ اوفیتزی

این کاخ را می توان به جرت جزو 5 موزه برتر هنری دنیا حساب کرد . ارزش آثاری هنری موجود در این موزه از تمام دارایی دولت ایتالیا نیز بیشتر است . این موزه به عنوان قلعه دوم خاندان مدیچی استفاده می شده است . اولین بار کازیمو مدیچی بزرگ دستور سالخت این قلعه را داد تا بتواند در آنجا به انجام مناسک مذهبی خود بپردازد . بر طبق شواهد به دست آمده کازیمو تحت تاثیر جادوگر ها عثمانیایی قرار گرفته بوده است و به فرقه پسران میترا پیوسته بوده است .

جاذبه های گردشگری فلورانس

سایر جاذبه های گردشگری فلورانس

+ پل پونته وکیو

+ سن لورنزو

+ میدان دلا سینیورا

+ کلیسای سانتا ماریا نوولا

+ سانتا کروسه

+ آکادمی گالری

منبع : kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.