خانه » مناطق دیدنی جهان » معرفی معروف ترین جاذبه های گردشگری مادرید

معرفی معروف ترین جاذبه های گردشگری مادرید

یکی از شهر هایی که از دیرباز از مهم ترین قسمت های اروپا محسوب می شده است ، شهر مادرید می باشد . این شهر که بزرگترین شهر اسپانیا و پایتخت آن می باشد ، دارای جمعیتی ۳٫۳ میلیونی دارد . اگر از فوتبال اطلاعاتی داشته باشید می دانید که دو باشگاه رئال مادرید و بارسلونا دارای رقابتی تاریخی بوده اند و هنوز نیز هستند . این قاعده در مورد این دو شهر نیز صدق می کند و همواره اصلی ترین رقیب شهر مادرید در تمام ضمینه ها ، بندر بارسلون بوده است . جاذبه های گردشگری مادرید نیز همواره طوری طراحی شده اند که بتوانند با جاذبه های بارسلون رقابت کنند . در این مقاله از مجله گردشگری کاروان سعی می کنیم تا به بررسی معروف ترین جاذبه های گردشگری مادرید بپردازیم .

جاذبه های گردشگری مادرید

جاذبه های گردشگری مادرید

موزه دل‌پرادو

یکی از کامل ترین و جامع ترین موزه های هنری دنیا ، موزه دل‌پرادو می باشد . بنا به آمار ارزش تقریبی آثار موجود در این موزه چیزی در حدود ۸۰۰ بیلیون دلار تخمین زده شده اند . به همین خاطر است که این موزه دارای بالاتری آمار تلاش برای سرقت است که خوشخبتانه همه آنها ناموفق بوده اند . شما می توانید در این موزه آثار هنرمندان بزرگی همچون : رافائل ، رامبراند ، گویا ، والاسکز و ال گرکو را تماشا کنید . اگر بخواهید همه آثار این موزه را ببینید و برای هر کدام ۵ دقیقه وقت صرف کنید ، ۲ سال طول می کشد تا بتوانید به هدف خود برسید . این موزه همه روزه ار ساعت ۷ صبح تا ۷ شب باز است و میزبان بازدید کنندگان می باشد .

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید

جواهر شهر مادرید بدون شک کاخ سلطنتی مادرید می باشد . این کاخ که سابقا محل اقامت پادشاه مادرید بوده است ، همواره در تاریخ شاهد اتفاقات مهمی بوده است . اما امروزه این کاخ تبدیل به یک موزه شده است که هر روزه توریست ها برای دیدن از این بنای زیبا و منحصر به فرد به مادرید می آیند . نه تنها معماری این کاخ فوق العاده است ، بلکه شما می توانید آثار هنرمندان بزرگی همچون رافائل را نیز در این کاخ تماشا کنید . این کاخ همه روزه به غیر ار یکشنبه ها و روزه ای نعطیل ، از ساعت ۹٫۳۰ تا ۵ بعد از ظهر به روی گردشگران باز است .

پلازا مایور

پلازا مایور

میدان مستطیلی پلازا مایور  یکی از محبوب ترین مقصد ها برای گردشگران محسوب می شود . خانه های زیبایی در دور تا دور این میدان مستطیلی قرار گرفته اند که با زیبایی منحصر به فردشان باعث زیبایی هرچه بیشتر این میدان شده اند . این میدان به خاطر موقعیت مکانی و فضای باز زیاید که دارد مهم ترین منطقه برای برگذاری جشن ها و فستیوال های ملی مادرید تبدیل شده است . همچنین در وسط این میدان مجسمه یاد بود پادشاه فیلیپ سوم نیز قرار دارد .

پلازا د سیبِلِس

پلازا د سیبِلِس

مسلما یکی از نماد های شهر مادرید عمارت پلازا د سیبِلِس  می باشد . در این میدان آبنمایی زیبا قرار دارد که در میان آن مجمسه الهه باروری در یونان یعنی هرا قرار دارد که ارابه او را دو شیر ماده می کشند . در پشت این حوض نیز عمارت زیبای سیبلس قرار دارد که با معماری نئوکلاسیک و سنگ های مرمر سفیدش ، در ابتدا ساختمان اداره پست بوده است . به همین علت به این عمارت ، ساختمان ارتباطات نیز گفته می شود .

منبع : kare1.ir

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

معرفی یکی از معروف ترین پارک های دنیا ، پارک دیزنی لند

به جرات می توان گفت که معروف ترین و محبوب ترین پارک ها دنیا ، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *