معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آشنایی با ساختمان تبر سنت ماری ۳۰ در لندن

0

لندن بیشترین گردشگر را در میان شهر های اروپایی دارد ، حتی بیشتر از شهر هایی همچون پاریس ، ونیز ، رم و مسکو . یکی از ویژگی هایی که باعث شده است تا لندن از بقیه شهر های اروپا پیشی بگیرد و آن را منحصر به فرد جلوه بدهد , درامیختگی سنت و مدرنیسم است . شما می توانید در لندن هم ساختمان هایی که متعلق به دوره ویکتوریا هستند را تماشا کنید و هم به دیدن ساختمان های بلند و مدرن امروزی بروید . برای همین اسن نه لندن برای تمام سلیقه های محتلف جاذبه های دیدنی دارد . یکی از ساختمان های مدرن و امروزی که در لندن یکی ااز جاذبه های معروف آن به حساب می آید ، ساختمان تبر سنت ماری ۳۰ می باشد . در این مقاله از مجله گردشگری کاروان شما را به طور کامل با ساختمان تبر سنت ماری ۳۰ آشنا می کنیم .

 تبر سنت ماری 30

تبر سنت ماری ۳۰

این برج شیشه ای که در فرهنگ عامیانه به برج خیار ترشی نیز معروف است ، یکی از شاهکار های معماری چند قرن اخیر می باشد . این ساختمان سابقا تالار بورس بالتیک بوده است که در ضمینه خرید و فروش کشتی در سطح جهانی فعالیت می‌کرده است . در سال ۱۹۹۲ طی یک بمب گذاری که ارتش آزادی بخش جمهوری ایرلند مسئولیت آن را بر عهده گرفته بود ، به قسمت های زیادی از این ساختمان آسیب وارد شد . آسیب های وارد شده به این ساختمان به حدی زیاد بود که دولت انگلیس تصمیم گرفت آن را بازسازی نکند و به صورت کامل تخریبش کند . این تصمیم ، مخالفت تمام معماران به نام انگلیس و اروپا را برافراشت ولی این مخالفت ها نتیجه ای نداد و در سال ۱۹۹۶ تمام این ساختمان و محیطش به آژانس املاک ترافالگار فروخته شد. تمام قسمت های این منطقه را به صورت کامل تخریب کردند ولی تالار اصلی بورس و نما را باقی گذاشتند تا اینکه روزی شاید ترمیم شود .

تبر سنت ماری 30

طراحی و معماری تبر سنت ماری ۳۰

در همان سال ۱۹۹۶ آژانس املاک ترافالگار پیشنهاد طرحی به اسم برج ملنیوم را داد که به جای آن تالار بورس احداث شود . این ساختمان ۳۸۶ متری با مساحتی بالغ بر ۱۴۰،۰۰۰ مترمربع بود و از فضاهای متعدد اداری، آپارتمان‌ها، واحدهای تجاری، رستوران و باغ تشکیل می‌شد . قرار بود این ساختمان به بلندترین ساختمان در دنیا تبدیل شود که شورای شهر لندن به دلیل سنخیت نداشتن این ساختمان به معماری لندن و اختلال در رفت آمد های هوایی هواپیما ها ، با این طرح مخالفت کرد . بعد از این امر ، آژانس ترافلگر ، طرح دیگری را به شهرداری ارائه داد که به نسبت از ملنیوم ارتفاعش کم تر بود . این طرح به تصویب رسید ولی معماران باید شرایط خاصی را رعایت می کردند ، مهم ترین این شرایط ، این بود که ساختمان باید به نحوی ساخته شود که به چشم انداز گنبد سنت پل ، هیچ گونه آسیبی وارد نکند . نکته اصلی دیگر طرح کلی ساختمان بود ، ساختمان باید طرحی می داشت که باد ها به آن آسیب وارد نکنند . به همین دلیل بود که اسن ساختمان به صورت مکعب مستطیل ساخته نشده است و طرحی استوانه ای دارد که باد بعد از برخود به آن از دو طرفش عبور می کند .

تبر سنت ماری 30

بازدید از تبر سنت ماری ۳۰

این ساختمان در مرکز لندن و در نزدیکی موزه بانک لندن و فروشگاه بزرگ لیدن هال قرار دارد . ۱۲ خط اتوبوس به مقصد این ساختمان از سرتاسر لندن وجود دارد ، همچنین شما می توانید از ایستگاه های مترو خیابان لیورپول و آلد گیت و بانک نیز استفاده کنید . از آنجا که این یک ساختمان اداری است ، معمولا مردم عادی نمی توانند وارد آن بشوند به جز روز های خاصی از سال ،

منبع : kare1.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.