معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آشنایی با معروف ترین جاذبه های دیدنی مسکو

0

یکی از کشور هایی که جدیدا خیلی می تواند برای ایرانی ها مقصد خوب و مهیجی باشد ، روسیه است . از آنجا که روابط دو کشور در حال حاضر در بهترین نحو ممکن در طول تاریخ است . ویزا گرفتن برای سفر های توریستی برای ایرانی ها به مقصد شهر های روسیه بسیار آسان است . مهم ترین شهر روسیه که همه ما با آن آشنا هستیم ، پایتخت این کشور ، یعنی شهر مسکو است . این شهر با توجه به اینکه هوای سردی دارد ، می توانند چنان حرارتی درون شما بوجود بیاورد که سرما را فراموش کنید . جاذبه های دیدنی مسکو جزو بهترین مکان های دیدنی در تمام اروپا هستند که ارزش بازدید کردن را دارد . در این قسمت از مجله گردشگری کاروان به معرفی معروف ترین جاذبه های دیدنی مسکو می پردازیم .

جاذبه های دیدنی مسکو

جاذبه های دیدنی مسکو

میدان سرخ

مهم ترین میدان در تمام روسیه ، میدان سرخ است . این میدان نه تنها بسیار زیبا و دیدنی است ، بلکه از اهمیت تاریخی و فرهنگی بالایی نیز برای روس ها برخوردار است . تمام رژه های نظامی در مسکو در این میدان انجام می شود . همچنین در این میدان جاذبه های دیدنی فراوان دیگری نیز وجود دارند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم . نکته ای که همه در مورد این میدان اشتباه می گیرند این است که فکر می کنند سرخی دیوار بخاطر عقاید کومونسیم روسیه است ، در صورتی که سرخ در روسیه به معنی زیبا نیز می باشد . و منظور از میدان سرخ ، میدان زیبا است . اگر به مسکو رفتید ، به هیچ وجه بازدید از این میدان را از دست ندهید .

کاخ های کرملین

کاخ های کرملین

مهم ترین ساختمان در تمام روسیه نیز در این مسکو قرار دارد . کاه های کرملین جایی است که رییس جمهور روسیه در آن زندگی می کند و مهم ترین ملاقات های سیاسی و بین المللی روسیه نیز در این میدان انجام می شود . این کاخ روزگاری محل اقامت تزار های روسیه بوده است و بعد از آن میزبان رهبر های اتحاد جماهیر شوروی بوده است . مقبره های مهم ترین رهبر های روسیه نیز در این کاخ ها قرار دارد یعنی مقبره لنین و استالین . کرملین در روسیه به معنی برج و بارو است . این مجموعه کاخ ها نیز از ۵ کاخ و ۴ کلیسای بزرگ تشکیل شده است . به خاطر داشته باشید که پنجشنبه ها می توان از این کاخ دیدن کرد .

کلیسای جامع سنت باسیل

 کلیسای جامع سنت باسیل

از مهم ترین ساختمان و مهم ترین مکان در روسیه حرف زدیم و حال نوبت به مهم ترین جاذبه گردشگری در تمام روسیه می رسد . کلیسای جامع سنت باسیل که مهم ترین جاذبه گردشگری در روسیه می باشد در نزدکی میدان سرخ در مسکو قرار دارد . مهم ترین ویژگی این کلیسا ، گنبد های گردان و رنگی آن است که بیشتر مردم دنیا آن را به بستنی قیفی تشبیه می کنند .بعد از پیروزی روسی ها در مقابل لهستانی ها در قرن ۱۶ ، این کلیسا به عنوان نناد پیروزی و اقتدار ساخته شد .

کیلومتر صفر مسکو

کیلومتر صفر مسکو

این قسمت نیز در نزدیکی میدان سرخ قرار دارد . کیلومتر سرخ جایی است که از طریق آن فاصله ی دیگر کشور ها را با کشور خود می سنجند . این قسمت معمولا در همه کشور های دنیا و در پایتخت وجود دارد . اما هیچکدام شهرت این کیلومتر سفر مسکو را ندارند . داستان جالبی در مورد این کیلومتر وجود دارد . وریست ها به این مکان می ایند و روی حلقه ی برنزی منتسب به آن می ایستند و آرزو می کنند و سکه ای از سمت شانه ی خود پرتاب می کنند. اگر سکه بر روی این دایره برنزی بیفتد خوشحال می شوند که آرزویشان برآورده می شود .

منبع : kare1.ir

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.