معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی یکی از معروف ترین پارک های دنیا ، پارک دیزنی لند

0

به جرات می توان گفت که معروف ترین و محبوب ترین پارک ها دنیا ، مجموعه پارک های دیزنی لند هستند . ایده اولیه این پارک ها را والت دیزنی ، اسطوره کارگردانی انیمیشن های تاریخ و خالق میکی موس ، در ذهن داشت . او تلاش بسیاری کرد تا این پارک را برای اولین بار در کالیفرنیا و در لس آنجلس افتتاح کند . هرچند عمر وی قد نداد تا بتواند به صورت کامل افتتاحیه عمومی پارک را ببینید اما شاهد متولد شدن عناصر اولیه پارک را بود . مالکیت فعلی این پارک به عهده کمپانی معروف انمیشن دنیا یعنی کمپانی والت دیزنی می باشد . با ما در این قسمت از مجله گردشگری کاروان همراه باشید تا بیشتر با پارک دیزنی لند آشنا شوید .

پارک دیزنی لند

پارک دیزنی لند

تاریخچه دیزنی لند

ایده اولیه این پارک زمانی به ذهن والت دیزنی خظور کرد که روزی در پارک گریفس ، لس آنجلس با دو دخنر خود مشغول تفریح بود و وقتی که دو دخترش سوار چرخ و فلک بودند ، والت به این فکر فرو رفت که پارکی بسازد که هم کودکان و هم بزرگسالان با همدیگر به خوشگذرانی بپردازند . والت دیزنی به سرعت ایده های خود را یادداشت کرد و به دنبال سرمایه گذار می گشت . از آنجایی که ایده های او خیلی ایده آل گرانه بودند ، چندین سال طول کشید تا بالاخره والت توانست سرمایه گذار مناسب برای احداث پروژه را پیدا کنید . بودجه اولیه ساخت چیزی در حدود 17 میلیون دلار بود . بالاخره در سال 1955 . در روز 17 جولای افتتاحیه پارک برگذار شد و 20 هزار نفر در پارک حاضر شدند .

پارک دیزنی لند

شخصیت های کارتونی

مهم ترین تفاوت پارک دیزنی لند با بقیه پارک ها ، تنها در دکور و شخصیت های کارتونی می باشد . شاید پارک هایی باشند که دستگاه های بازی پیشرفته تر و مجهزتری داشته باشند ولی چیزی که این پارک را مجزا می کند ، وفاداری به المان های کودکی و شخصیت های کارتونی می باشد . تقریبا شما همه شخیت های کارتون های والت دیزنی را می توانید در پارک مشاهده کنید . معروف ترین و محبوب ترین شخصیت های این پارک : میکی موسی ، گوفی ، داک دونالد و پرنسس ها هستند . این پارک نه تنها یک دنیای فانتزی برای کودکان به شمار می رود ، بلکه برای بزرگسالان نیز حسی نوستالژیک را دارد چون که می توانند شخصیت های کارتونی دوران کودکی خود را از نزدیک ببینند .

پارک دیزنی لند

پرنسس ها

برای 90 درصد شخصیت های کارتونی پارک ، لباس مخصوص و کاستوم وجود دارد و هرکسی می تواند با پوشیدن آنها ، به آن شخصیت تبدیل شود . یکی از مهم ترین شخصیت های کارتونی این پارک ، پرنسس ها هستند . پرنسس هایی که در انیمیشن های معروف و تاریخی حضور داشته اند . از معروف ترین آنها می توان به : سفید برفی ، سیندرلا ، راپونزل ، زیبای خفته ، دیو و دلبر و آلیس در سرزمین عجایب اشاره کرد . بازیگران این شخصیت ها از میان هزاران متقاضی انتخاب می شوند . برای اینکه شما بتوانید در این نقش ها استخدام شوید ، در ابتدا باید شباهت ظاهری به آن داشته باشید ، آواز خواندن و رقصیدن بلد باشید ، تمام دیالوگ های آن شخصیت را حفظ باشید و بازیگر قابلی نیز باید باشید . کسانی که برای اینکار انتخاب می شوند ، حق ندارند در طول کار بشینند یا در عموم غذا یا آب بخورند . همچنین باید همیشه لبخند بر لب داشته باشند .

پارک دیزنی لند

موقعیت پارک

این پارک در خیابان 1313 در آناهایم کالیفرنیا واقع شده است . این پارک هر روزه از ساعت 9 صبح باز می شود و تا ساعت 12 شب به کار خود ادامه می دهد . هر ساله 13.5 میلیون نفر از این پارک دیدن می کنند . هزینه بلیط برای بزرگسالان 50 دلار و برای کودکان 40 دلار می باشد . توجه کنید که این تنها هزینه ورودی است و استفاده از وسایل بازی هزینه جداگانه ای دارند .

منبع : kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.