معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آشنایی با زیباترین جاذبه های توریستی باکو

0

باکو پایتخت یکی از همسایه های شمالی ایران ، یعنی آذربایجان می باشد . این شهر که درواقع خواهر خوانده شهر تبریز است ، بزرگترین شهر کشور آذربایجان نیز محسوب می شود . مردم این کشور و علی الخصوص باکو ، فرهنگ های مشترک زیادی با ایرانی ها دارند . دلیل این فرهنگ های مشترک هم به زمان قاجار بر می گردد ، جایی که آذربایجان و باکو جزوی از ایران محسوب می شدند . جاذبه های توریستی باکو در نوع خود بسیار جذاب و دیدنی هستند . بیشتر آنها در واقع جاذبه های مدرن هستند . این کشور دارای تاریخ بسیار غنی نمی باشد . در این مقاله از مجله گردشگری کاروان به معرفی مهم ترین جاذبه های توریستی باکو می پردازیم .

جاذبه های توریستی باکو

جاذبه های توریستی باکو

بافت قدیمی باکو

معمولا گردشگران سفر خود به منظور بازدید از شهر باکو را از این بافت قدیمی که آذری ها به آن ایچری شهر می گویند ، شروع می کنند . قدمت این شهر به قرن 12 بر می گردد . این شهر دارای معماری های سنتی قدیمی می باشد . در امتداد خیابان های سنگ فرش شده ، می توانید انواع مغاره های سوغاتی فروشی و رستوران های سنتی را تماشا کنید . یکی دیگر از ویژگی های این بافت ، موسیقی فولک آذری است که تقریبا در تمام قسمت شهر شنیده می شود . خوشبختانه بازدید از این شهر رایگان می باشد .

برج دختر

برج دختر

برج دختر یکی از قدیمی ترین سازه های شهر باکو است . این برج که ظاهرا در قرن 12 ساخته شده است ، دارای جنسی آجری و بلوکی می باشد . ارتفاع این برج 12 متر است که از بالای آن تقریبا می توان تمام بافت قدیمی شهر باکو را تماشا کرد . نمای زیبای این برج باعث شده است تا افراد زیادی از بالای این برج از خود سلفی های استریم بگیرند . در مورد این برج افسانه های محلی زیادی وجود دارد که در معروف ترین آنها ، دختری در این برج مبحوس بوده است که شاهزاده شهر او را نجات می دهد .

قصر شیروان شاه

قصر شیروان شاه

این قصر زیبا و ماسه سنگی ، در اواسط دوره شیروانشاهیان و توسط شروان شاه دوم ساخته شده است . شیروانیان در این قصر زیبا حکومت می کردند . دیوار های داخلی این بنا با کاشی های هشت ضلعی نئوکلاسیک تزیین شده اند . گنبد های زیادی در این قصر وجود دارد که در هر کدام از آنها تابلو های هنرمندان آذربایجانی قرار دارد . در این قصر سه مسجد وجود دارد . یکی از مسجد ها مختص شاه بوده است و دوتای دیگری به زنان و کارکنان قصر تعلق داشته است .

قصر شیروان شاه

قصر شیروان شاه

این سه برج که بلند ترنی ساختمان های باکو محسوب می شوند ، نماد معماری مدرن شهر باکو محسوب می شوند . این برج ها که ارتفاعی بین 160 تا 180 متر دارند ، نمادی از شعله های آتش هستند . شب ها این برج ها طوری نورپردازی می شوند که به شکل شعله های آتش دیده می شوند . همچنین در شب های مهم نیز ، تصویر پرچم آذربایجان بر روی آنها به نمایش در می آید . در برج دوم ، کنسرت های زیادی برگزار می شود و حتی قسمتی برای سمفونی ارکست ملی آذربایجان نیز وجود دارد .

منبع : kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.