معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

زیباترین کلیسا های رم که باید از آنها دیدن کرد

0

ایتایا یکی از کشور هایی است که هر چقدر از آن دیدن کنید ، باز هم مکان هایی است که هنوز برای شما جدید و بکر باشند . ایتالیا دارای غنی ترین فرهنگ و تاریخ در تمام اروپا می باشد . سال ها ، حکمرانی امپراطوری روم باستان در دنیا باعث شده است تا آثار باستانی بی نظیر و زیبایی در ایتالیا باقی بماند . همچنین روم محل تولد مسیحیت در اروپا است . جایی که قلب مسیحیت می تپد ، یعنی واتیکان . در ایتالیا و مخصوصا رم ، کلیسا های زیبا و شگفت انگیز زیادی وجود دارند که باید از آنها دیدن کرد . در این قسمت از مجله گردشگری کاروان به معرفی زیباترین کلیسا های رم می پردازیم .

سن جیووانی لاترانو

کلیسا های رم

سن جیووانی لاترانو ، کلیسای جامع رم

سن جیووانی که کلیسای جامع رم می باشد ، به عنوان اولین کلیسای پاپ نیز شناخته می شود . اولین کلیسای تاریخ ایتالیا برای اولین بار در این منطقه ساخته شده بود . این کلیسا نه تنها دارای معماری بی نظیر می باشد ، مهم ترین کلیسای رم نیز است . در این کلیسا یک موزه نیز وجود دارد که به بررسی تاریخ این کلیسا می پردازد . در این کلیسا مجسمه های زیادی وجود دارند که ساخته دستان هنرمند معروف یعنی مایکل آنژ می باشد . گل سر سبد کلیسا های رم ، این بنا است .

باسیلیکا سن پیتر

باسیلیکا سن پیتر ، واتیکان

سن پیتر که درواقع در واتیکان واقع شده است تا رم ، کلیسای حال حاضر پاپ محسوب می شود . این کلیسا یکی از بزرگترین کلیسا های کاتولیک و مهمترین آنها می باشد . در داخل این کلیسا دیواره های برنزی و طلایی زیادی وجود دارد که منقوش به نقاشی های بی نظیر هنرمندان معروف ایتالیا هستند . یکی از معروف ترین آثاری که در این کلیسا وجو دارد ، پیتا اثر هنرمند معروف مایکل آنژ است . این کلیسا یه تنهایی خود می تواند یکی از معروف ترین موزه های هنر ایتالیا باشد . بسیاری از هنرمندان به خاطر ارادت خود به پاپ آثار خود را به این کلیسا اهدا کرده اند .

باسیلیکا سانتاماریا مجیوره

باسیلیکا سانتاماریا مجیوره

یکی دیگر از کلیسا های چهارگانه پاپ ، سانتاماریا مجیوره می باشد . این کلیسا که از قرن پنجم باقی مانده است ، یکی از قدیمی ترین کلیسا های تمام ایتالیا محسوب می شود . این کلیسا مجموعه زیادی از جواهرات و گنج های باستانی را در خود جای داده است . امپراطور کاویلیوس برای اینکه ایتالیا را از خطر ترک ها نجات دهد ، نیمی از خزانه خود را به این کلیسا اهدا کرد تا راهبه های این کلیسا برای او در جنگ دعا کنند .

کلیسا های رم

پانتئون

این کلیسا که در ابتدا معبدی برای پرستش ونوس بوده است ، یکی از شگفتی های دنیای معماری می باشد .  این بنا در سال 118 میلادی ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین بنا ها در کل ایتالیا محسوب می شود . این معبد هیچگاه کلیسای مهمی نبوده است چون که کشیش ها اعتقاد داشته اند در مکانی که قبلا خدایان دروغین را می پرستیدند ، نمی شود با مسیح ارتباط بر قرار کرد . اما از نظر تاریخی و فرهنگی ، مهم ترین کلیسا در کل ایتالیا محسوب می شود .

نکته : باسیلیکا به کلیسا های بزرگی می گویند که به صورتی صلیبی ساخته شده اند .

منبع : kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خرید بک لینک خرید رپورتاژ نرم افزار رستوران