معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

زیباترین کلیسا های رم که باید از آنها دیدن کرد

0

ایتایا یکی از کشور هایی است که هر چقدر از آن دیدن کنید ، باز هم مکان هایی است که هنوز برای شما جدید و بکر باشند . ایتالیا دارای غنی ترین فرهنگ و تاریخ در تمام اروپا می باشد . سال ها ، حکمرانی امپراطوری روم باستان در دنیا باعث شده است تا آثار باستانی بی نظیر و زیبایی در ایتالیا باقی بماند . همچنین روم محل تولد مسیحیت در اروپا است . جایی که قلب مسیحیت می تپد ، یعنی واتیکان . در ایتالیا و مخصوصا رم ، کلیسا های زیبا و شگفت انگیز زیادی وجود دارند که باید از آنها دیدن کرد . در این قسمت از مجله گردشگری کاروان به معرفی زیباترین کلیسا های رم می پردازیم .

سن جیووانی لاترانو

کلیسا های رم

سن جیووانی لاترانو ، کلیسای جامع رم

سن جیووانی که کلیسای جامع رم می باشد ، به عنوان اولین کلیسای پاپ نیز شناخته می شود . اولین کلیسای تاریخ ایتالیا برای اولین بار در این منطقه ساخته شده بود . این کلیسا نه تنها دارای معماری بی نظیر می باشد ، مهم ترین کلیسای رم نیز است . در این کلیسا یک موزه نیز وجود دارد که به بررسی تاریخ این کلیسا می پردازد . در این کلیسا مجسمه های زیادی وجود دارند که ساخته دستان هنرمند معروف یعنی مایکل آنژ می باشد . گل سر سبد کلیسا های رم ، این بنا است .

باسیلیکا سن پیتر

باسیلیکا سن پیتر ، واتیکان

سن پیتر که درواقع در واتیکان واقع شده است تا رم ، کلیسای حال حاضر پاپ محسوب می شود . این کلیسا یکی از بزرگترین کلیسا های کاتولیک و مهمترین آنها می باشد . در داخل این کلیسا دیواره های برنزی و طلایی زیادی وجود دارد که منقوش به نقاشی های بی نظیر هنرمندان معروف ایتالیا هستند . یکی از معروف ترین آثاری که در این کلیسا وجو دارد ، پیتا اثر هنرمند معروف مایکل آنژ است . این کلیسا یه تنهایی خود می تواند یکی از معروف ترین موزه های هنر ایتالیا باشد . بسیاری از هنرمندان به خاطر ارادت خود به پاپ آثار خود را به این کلیسا اهدا کرده اند .

باسیلیکا سانتاماریا مجیوره

باسیلیکا سانتاماریا مجیوره

یکی دیگر از کلیسا های چهارگانه پاپ ، سانتاماریا مجیوره می باشد . این کلیسا که از قرن پنجم باقی مانده است ، یکی از قدیمی ترین کلیسا های تمام ایتالیا محسوب می شود . این کلیسا مجموعه زیادی از جواهرات و گنج های باستانی را در خود جای داده است . امپراطور کاویلیوس برای اینکه ایتالیا را از خطر ترک ها نجات دهد ، نیمی از خزانه خود را به این کلیسا اهدا کرد تا راهبه های این کلیسا برای او در جنگ دعا کنند .

کلیسا های رم

پانتئون

این کلیسا که در ابتدا معبدی برای پرستش ونوس بوده است ، یکی از شگفتی های دنیای معماری می باشد .  این بنا در سال 118 میلادی ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین بنا ها در کل ایتالیا محسوب می شود . این معبد هیچگاه کلیسای مهمی نبوده است چون که کشیش ها اعتقاد داشته اند در مکانی که قبلا خدایان دروغین را می پرستیدند ، نمی شود با مسیح ارتباط بر قرار کرد . اما از نظر تاریخی و فرهنگی ، مهم ترین کلیسا در کل ایتالیا محسوب می شود .

نکته : باسیلیکا به کلیسا های بزرگی می گویند که به صورتی صلیبی ساخته شده اند .

منبع : kare1.ir

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.