معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

جالب ترین موزه های زیر آب دنیا

0

چند هزار سال پیش شهر بزرگ و متمدنی به اسم آتلانتیس وجود داشته است که توسط خدایان و به واسطه گناهان بی شماری که این مردمان انجام داده بودند , به زیر آب فرستاده شد و تمام ساکنین شهر غرق شدند . یکی از راز های بشر ، همواره پیدا کردن بقایای این شهر گمشده بوده است . قرن هاست که که کاوشگران به دنبال این شهر هستند .  پس از ناامیدی در پیدا کردن این شهر ها ، به فکر ساختن شهر های خود در زیر آب افتادند . امروزه در بسیاری از نقاط جهان ، موزه هایی وجود دارد که در زیر آب قرار دارد . شما برای بازدید از این موزه ها یا باید از وسایل غواصی اسکوبا استفاده کنید ، یا اینکه از تونل های شیشه ای زیر آب یا زیردریایی ها کمک بگیرید . با در این قسمت از مجله گردشگری سایت کاروان همراه شوید تا به معرفی جالب ترین موزه های زیر آب جهان بپردازیم .

موزه های زیر آب

جالب ترین موزه های زیر آب دنیا

 

پارک زیر آبی باییا , ایتالیا

بیشتر مردم درباره شهر پومپی که در نزدیکی ناپل قرار دارد و توسط آتشفشان به زیر خاکستر فرو رفته است اطلاع دارند ولی چیزی در مورد شهر باییا که در قرن 8 رها شد و زیر آب رفت نمی دانند . این شهر که وسعتی 3 برابر پومپی دارد ، امروزه به یکی از  جذاب ترین جاذبه های گردشگری ایتالیا و یکی از مهم ترین موزه های زیر آب دنیا تبدیل شده است .

موزه های زیر آب

قیصریه دریایی ، اسرائیل

شهر قیصریه ، اسرائیل برای قرن ها یکی از معروف ترین مقر های نظامی سزار در روم باستان بوده است . در این شهر بود که سزار بعد از شورش ژنرال پامپی ، او را اعدام کرد .در سال 2006 قسمتی از شهر تحت عنوان پارک آبی قیصریه باز شد و شروع به کار کرد .بازدید کنندگان می توانند با استفاده از قایق های زیر آبی از بقایای این شهر دیدن کنند . این موزه همه روزه از ساعت 7صبح تا غروب آفتاب باز است .

موزه های زیر آب

موزه زیر آبی کانکون

کانکون شهری کوچک در ایالت کینتانارو مکزیک می باشد که از سال 2009 موزه زیر آبی را برای بازدید گردشگران بازگشایی کرده اند . در ابتدا تعداد 100 مجسمه ، با بتون خاصی که آب بر روی آن اثر نمی گذارد در اعماق کم عمق این ساحل کار گذاشتند و در سال 2010 تعداد مجسمه ها را به عدد 400 رساندند . هدف موزه ، ترکیب علم و هنر بوده است و همچنین خواستار حفظ حیات دریای سواحل کانکون نیز هستند . شما می توانید با استفاده از لباس های غواصی و قایق های کف شیشه ای از این موزه دیدن کنید .

موزه های زیر آب

کشتی های غرق شده ، فلوریدا کیز

فلوریدا کیز یک مجمع الجزایر در جنوبی ترین سواحل ایالت فلوریدا قرار دارد . آب های این جزایر همگی مرجانی هستند و کشتی رانی را به شدت سخت و دشوار می کنند . به همین علت کشتی های زیادی در این منظقه غرق شده اند . از معروف ترین کشتی های غرق شده این جزیره می توان به کشتی سن پدرو اشاره کرد که قدیمی ترین کشتی نیز می باشد . این کشتی در حال ارسال سکه های نقره مکزیکی بوده است که در سال 1717 در برخورد با مرجان ها غرق می شود . در آب های این جزیره تعداد زیادی کشتی غرق شده قرار دارد که گردشگران می توانند با استفاده از لباس غواصی از آنها دیدن کنند .

منبع : http://kare1.ir/

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.