معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

چرا گردشگران نباید از کوسه ها بترسند ؟

0

همه بعد از شنیدن نام کوسه ها به یاد فیلم معروف آرواره هی می افتیم . در واقع کوسه هراسی در سالی که این فیلم اکران شد یعنی در سال 1975 ، در تمام دنیا چند برابر شد . اگر شما هم یکی از این افراد هستید که از این جانداران می ترسید ، باید به شما مژده بدهیم که شما تنها نیستید . طبق تحقیقات از هر 10 نفر ، 7 نفر کوسه هراسی دارند . اما کوسه هراسی تنها باعث می شود شما از سفری که می کنید لذت نبرید . طبق آمار ، در سال 2016 تنها 20 مورد حمله  به انسان گزارش شده است که تنها یکی از آنها کشنده بوده است . سالیانه 200 نفر بر اثر نیش زنبور می میرند ، این در حالی است که زنبور هراسی خیلی کم است . در این قسمت از مجله گردشگری کاروان به شما می گوییم چرا نباید از کوسه ها بترسید .

 کوسه

چرا گردشگران نباید از کوسه ها بترسند ؟

 

بیشتر انواع کوسه ها بی خطر هستند

بیشتر مردم به محض شنیدن نام این حیوان ، به یاد دندان های سفید تیزی می افتند که بعد از استشمام خون ، برق می زند و دنبال شکار می گردد . در حقیقت بالای 500 نوع مختلف داریم که 70 درصدشان از انسان کوچک تر هستند . بعضی از انواع این حیوانات حتی از کف دست هم اندازه ای کوچک تر دارند . کوسه هایی هم که از اسنان بزرگتر هستند رژیم غذایی متفاوتی دارند .

 کوسه

انسان جزو منو غذایی نیستند

این جانداران عمری 400 تا 450 میلیون ساله دارند و در تمام این مدت حتی یکبار هم پیش نیامده است که انسان را به عنوان غذا بشمار بیاورند . کوسه ها طبیعتا برخلاف ظاهر ترسناکشان ، علاقه ای به شکار حیوانات بزرگتر از خودشان یا حتی هم سایز خودشان ندارند .(سایت کاروان) این بدان معنی است که انسان ها به طور اتوماتیک از منوی غذایی آنها خط می خورند .خیلی وقت ها این جانداران از روی ترس به انسان ها حمله می کنند . آنها فکر می کنند که انسان ها قصد تجاوز به قلمرو آنها را دارند و به همین علت به انسان ها حمله می کنند .

 کوسه

کوسه ها کمترین نگرانی هستند

در سال 2013 ، مجله نشنال جئوگرافی مقاله ای چاپ کرد که در آن احتمال کشته شدن شما توسط کوسه ، یک در 7 هزار بود . این بدان معنی است وقتی که شما در ساحل راه می روید ، 132 برابر احتمال بیشتری دارد که توسط موج های دریا کشته شوید . یا حتی احتمال اینکه وقتی در خیابان راه می روید و یک صاعقه به شما برخورد کند 10 برابر بیشتر است تا اینکه توسط یکی از این حیوانات مورد حمله قرار بگیرید .

 کوسه

به راحتی می توان خطر حمله کوسه ها را دفع کرد

اگر هنوز هم با تمام چیز هایی که در بالا گفته شد فکر می کنید امکان داردمورد حمله قرار بگیرید ، در نظر بگیرید که راه هایی وجود دارد که این خطر را دفع کنید . مهمترین کار این است که هیچ گاه در آب های عمیق و کدر که شفاف نیستند شنا نکنید . هیچ گاه در حین شنا کردن از اشیا براق همچون جواهرات استفاده نکنید ، چرا که درخشش آنها باعث می شود که این حیوانات شما را با ماهی های پری بخاطر درخشش پولک هایشان اشتباه بگیرند . همچنین تئوری وجود دارد که می گوید کوسه ها به رنگ زرد جذب می شوند .

منبع :http://kare1.ir/

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.