معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آموزش نکاتی راجع به کمپینگ

0

آموزش نکاتی راجع به کمپینگ

 

آیا شما از کمپینگ ( چادر زدن در طبیعت ) لذت میبرید؟ مطمئنا اینطور است. امروزه در شهر های شلوغ و پر از ترافیک چه کسی میتواند از این تفریح لذت نبرد و آرزوی داشتن تعطیلاتی در دل طبیعت با هوای پاکیزه نداشته باشد؟
شرط میبندم با اینکه علاقه زیادی به کمپینگ دارید ولی از نکاتی که باید برای این کار حفظ کنید و یادبگیرید بیزاری میجویید. برای همین مسئله کمپینگ میتواند به یک مسئله دلهره آور برای شما بدل شود.
کمپینگ برای کسانی که با این کار آشنایی ندارند و خلاقیت کمتری دارند یا تا به حال تجربه نکرده اند میتواند چالش بسیار سختی باشد که ممکن است علاقه آنها را نسبت به کمپینگ را به نفرت تبدیل کند.

کمپینگ
کمپینگ

ممکن است شما اطلاعات کمی راجع به کمپینگ داشته باشید و از خودتان مطمئن باشید، برای مثال بدانید چگونه میتوانید در بین دو درخت تنومند یک رختخواب هوایی درست کنید،فکر میکنید یک رختخواب مخصوص نیاز دارید و یک مقدار طناب و وصل کردن آنها به درخت ها و تمام شدن قضیه. آیا این اطلاعات کافی است؟ در موقعیت های دیگر چه خواهید کرد؟ در مورد وسایل مورد نیاز کمپینگ چیزی میدانید؟
در این مطلب ما سعی داریم تا مطالبی را به شما یاد دهیم که به شما کمک خواهد کرد که چگونه در کمپینگ های خود بهتر عمل کنید و بتوانید از وسایل طبیعی و بسیار ارزان بهترین امکانات کمپینگ را تهیه کنید. پس با سایت کاروان همراه باشید.

1- پشه ها را دور کنید. ( با یک روش طبیعی )

 

پشه ها در سفر
پشه ها در سفر

پشه های مزاحم های همیشگی کمپینگ ها محسوب میشوند. فکر کنید بعد از کلی زحمت کمپینگ را شروع کرده اید، اما پشه ها دمار از روزگارتان در خواهند آورد.
احتمالا شما دوست ندارید از اسپری ها یا قرص های پشه که شیمیایی هستند و ممکن است در آن منطقه استفاده کردن از آنها خطرناک باشد را استفاده کنید. ما به شما یک پیشنهاد کاملا طبیعی و بدون ضرر داریم تا از شر این مزاحم ها خلاص شوید.
شما میتوانید با گیاه مریم گلی و سوزاندن مقداری از آن تمامی پشه ها را از خودتان دور کنید بلکه نه تنها پشه ها بلکه حشرات مزاحم دیگر را نیز این گیاه طبیعی دفع میکند. قبل خواب این گیاه را تست کنید، سپس به خوابیدنتان برسید و از کمپینگ خود لذت ببرید.

2- صابون های خود را به تکه های کوچک تقسیم کنید.

 

صابون
صابون

 

 

شما به عنوان یک کمپر نیاز دارید که تا میتوانید تمیز باشید تا از سوسک ها در امان بمانید. صابون یک وسیله بسیار مهم و ضروری برای حفظ نظافت شما محسوب میشود، با داشتن صابون میتوانید تا وقتی که صابون دارید تمیز بمانید. در واقع تمام شدن صابون یک معضل برای کمپر ها محسوب میشود. یعنی باید طوری این صابون ها را استفاده کرد که تا آخر مدت زمانی که در کمپینگ هستیم دوام بیاورد. برای این مسئله راه حل ما این است که صابون خود را با چاقو به قسمت های کوچک زیادی تقسیم کنید و این قسمت ها را تا میتوانید هربار که دوش میگیرین استفاده کنید.با این روش صابونی را به هدر نخواهید داد. یا اگر خیلی به ماجراجویی در طبیعت علاقه مند هستید و دوست دارید که از برکه ها یا آبشار ها دوش بگیرین باز هم ایرادی ندارد میتوانید یک قسمت از صابون گرفته و به استحمام خود بپردازید. با این روش از بین رفتن اضافی صابون خود جلوگیری میکنید و در نتیجه تمیز تر خواهید ماند.

3- اشیاء ارزشمند خود را داخل صابون پنهان کنید.

 

کمپینگ های عمومی معمولا شلوغ و با جعیت انبوهی از مردم همراه است. اگر وسایل مهم و ارزشمندی دارید که برایتان بسیار مهم است و بیم این دارید که به هنگام انجام فعالیت های مختلف و ورزش کردن، گم یا دزدیده شود یک راهکار عالی برای شما سراغ داریم.

شما میتوانید اشیاء کوچک و با ارزش خود را داخل صابون پنهان کنید. به چند دلیل: اول اینکه کسی به صابون شک نخواهد کرد.دوم اینکه محافظ خوبی برای پنهان کردن وسیله شما است. و سوم اینکه جای کمی را میگیرد.

چگونه این کار را انجام دهیم؟

شما میتوانید به صورت ماهرانه یک سوراخ عمیق در صابون ایجاد کنید و موادی که از صابون به دست آمد را نگه دارید، سپس، وسیله مورد نظر را داخل آن جای دهید وسیله ای مانند طلا، سپس مواد صابون را در سوراخی که ایجاد کرده اید بریزید. این روش میتواند بسیار موثر باشد و وقتی که شما به هنگام لذت بردن از طبیعت هستید نگران وسایل خود نباشید. شاید خنده دار باشد اما یک صابون از گران قیمت ترین و با ارزش ترین وسایل شما در حال حفاظت کردن است. نکته مهم این است که آن صابون را هرگز گم نکنید.

4- کلید های خود را به یک چوب پنبه وصل کنید.

 

کلید
کلید

 

 

این اصطلاح برای کمپرها بسیار عادی محسوب میشود. هنگام کمپینگ بسیاری از افراد وسایل خود از جمله شایع ترین آنها یعنی کلید را گم میکنند. این خبر در طبیعت وحش آن منطقه بسیار نگران کننده خواهد بود. پس اگر دوست ندارید کلید خود را در طول کمپینگ از دست بدهید کلید را ضمیمه یک تیکه چوب پنپه قدیمی بکنید که به راحتی نمایان باشد.

با این ترفند در واقع گم کردن کلید کار سختی خواهد بود، زیرا وقتی که در آب بیوفتد به جای پایین رفتن شناور خواهد ماند و وقتی در اطراف یک اردوگاه کثیف گم بشود به راحتی قابل دیدن و پیدا شدن است. پس این ترفند را جدی بگیرید.

5- از یک فانوس قابل حمل استفاده کنید.

فانوس
فانوس

 

 

بدون داشتن نور کافی در بیرون از چادر خود احتمال اینکه به هرچیزی برخورد کنید یا زمین بخورید زیاد است. ( مخصوص شب ها )
این یکی از مورد هایی است که به هیچ وجه نباید از آن اجتتاب کنید. زیرا ممکن است آسیب های زیادی از این مورد ببینید و نتوانید به سفر خود ادامه دهید. درواقع یک شعله خالی هم روشنایی زیادی برای شما درست نخواهد کرد، پس از آب کمک بگیرین. چگونه؟
آب یک منبع بزرگ برای نور محسوب میشود.

یک منبع آبی تهیه کنید که بشود آب را در آن دید، سپس آن ظرف که میتواند کوزه یا هرچیزی باشد را پر از آب کنید، سپس در کنار منبع نور خود بگیرید، خواهید دید که چقدر نور بیشتر خواهد شد. اگر تعجب کردید چیز عجیبی نیست زیرا این ترفند فوق العاده است.

6- یک عامل بازدارنده در مقابل حیوانت کوچک داشته باشید.

برای اینکه حیوانات کوچکی مانند: موش ها،سنجاب ها،یا … از شما دور باشند و سفر شما را با خوردن خوراکی ها و سوراخ کردن وسایلتان خراب نکند به این ترفند ما عمل کنید. یک اسپری مخصوص بخرید و همراه خود داشته باشید، اسپری را داخل کفش های خود کیف و وسایلی که دوست ندارید نزدیک ان بشوند بزنید. خطر رفع شده است و وسایل شما در آمان هستند، فقط این نکته را به یاد داشته باشید که این اسپری را مستقیم به پوست خود نزنید زیرا ممکن اثرات شیمیایی آن برای شما مضر باشد.

7- نوار چسبی تهیه کنید

تهیه کردن این نوع وسیله بسیار راحت و ارزان قیمت است و در طول مسیر زود فراموش خواهد شد. اما کاربرد این وسیله بیشتر از آن چیزی است که فکر میکنید. وقتی که درحال پیاده روی های طولانی هستید و از روی نقشه جلو میروید ممکن است هر آنی که نقشه از بین برود آنجا است که این نوار ها نجات دهنده زندگی شما خواهند شد. شما میتوانید با این نوار ها به هر قسمتی که رسیدید یک علامت بگذارید که در صورت نبودن نقشه یا گم شدن راه خود را از سر بگیرید و جان خود را نجات بدهید. این نوار ها را میتوانید از هر فروشگاهی بخرید به طور دقیق در قسمت لوازم کمپینگ فروشگاه ها موجود است.

8- استفاده کردن از پوست پرتغال به عنوان شمع

 

پرتغال و شمع
پرتغال و شمع

 

هربار که قصد کمپ کردن داشتید سعی کنید در لیست خرید خود دو جفت پرتغال را فراموش نکنید. پرتغال و میوه های مانند: لیمو ، گریپ فورت و اینگونه مرکبات میتوان جدا از خاصیت میوه بودن و نوش جان کردنشان استفاده های دیگری نیز برای شما داشته باشد.

مثلا شما میتوانید از پوست این میوه ها به عنوان شمع استفاده کنید. شب هنگام پوست این میوه ها را میتوانید آتش بزنید و از روشنایی و حرارت آن استفاده کنید که فضای زیبایی به چادر شما خواهد داد. البته برای روشن کردن چادر خود یک قسمت کوچک پوست میوه میتواند مشکل شما را حل کند.

9- توالت مخصوص کمپ درست کنید.

 

توالت صحرایی
توالت صحرایی

مطمئنا هیچکس از اینکه در میان درخت ها به عنوان توالت استفاده کند راضی نیست و احساس خوبی نخواهد داشت. اگر فقط از این مسئله میترسید و به توالت ها نمیروید، نگران نباشید این مشکل حل شده است. تنها چیزهایی که نیاز دارید یک سطل بزرگ 5 گالونی است و یک صندلی بر روی آن و یک پاکت خالی شیر، به همین راحتی میتوانید از این توالت کمپینگ استفاده کنید. این توالت مورد علاقه کمپر ها محسوب میشود زیرا قابل حمل و سبک است. فقط به خاطر داشته باشید بعد از هربار استفاده از این توالت باید آن را تخلیه کنید.

10-کفش های خود را ضد آب کنید.

قبل از اینکه کمپینگ را شروع کنید. سعی کنید موم مخصوص کفش تهیه کنید و به کفش های بمالید با این ترفند کفش هایتان اجالتا ضد آب میشوند. این به شما اطمینان میدهد که وقتی داخل چاله ای پر آب رفتید، پای شما خشک خواهند ماند و در نتیجه کمپینگ راحت تری خواهید داشت.

به هر حال، کمپینگ میتواند یک تجربه مزخرف و ترسناک باشد، وقتی تجربه کافی یا امکانات کافی نداشته باشید. این تجربیات و ترفند های طبیعی که به شما آموزش دادیم نشان دهنده این مسئله است که هیچ امکاناتی بالاتر و باارزش تر از تجربه بالای کمپینگ نیست. بهترین بخش این ترفند ها این آن است که همه ی این ترفند ها طبیعی هستند و یا پولی نیاز ندارد یا پول بسیار کمی برای تهیه آنها نیاز است.

به علاوه اینکه این وسایل بسیار تاثیر گذار و کارآمد هستند و مانند نمونه های ساخته شده و گران قیمت عمل میکنند.

در کمپینگ هرگز عقب نمانید، خلاق باشید، از ساده ترین مسائل،بهترین امکانات رو برای خودتان فراهم کنید و سعی کنید تا میتوانید از کمپینگ لذت ببرید.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

کاروان

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.