معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

شهر هایی کوچک با قلبی رمانتیک در اروپا

0

یک ضرب المثل ژاپنی وچود دارد که می گوید :  “عشق در چیز های کوچک نهفته است . ” شاید این شهر ها که قرار است در این لیست ببینیم زیاد شناخته شده نباشند و در هر گوشه توریست ها را مشاهده نکنیم اما همین کوچک بودن و دنج بودن است که باعث می شود این شهر ها رویایی و عاشقانه به نظر برسند . شاید از هر کسی بپرسید که اسم چند شهر عاشقانه را نام ببر ، به نام های همچون پاریس ، وین ، ونیز یا فلورانس اشاره کند اما شهر هایی هستند که در کمال کوچکی و خلوتی صحنه های عاشقانه ای را برای شما  رقم می زنند . با این قسمت از مناطق دیدنی جهان همراه باشید تا عاشقانه ترین شهر های کوچک اروپا آشنا شوید .

کوچک

شهر هایی کوچک با قلبی رمانتیک در اروپا

 

نافپلیو ، یونان

درست است که این شهر در جزایر پلوپونز در یونان وجود دارد ولی بافت شهر کاملا ایتالیایی و ونیز است . معماری ساختمان ها درست مانند شهر های جنوب ایتالیا می باشد و دلیلش هم اسن است که این شهر از دو قرن پیش توسط ونیزی ها اداره می شود . شما در این شهر شاخه های از معماری ترکی هم می بینید. در سال 1905 و بعد جنگ استقلال یونان ، تورک ها این شهر با به عنوان پیاتخت خود برگزیده بودند . معماری زیبایی این شهر که مخلطوی از بناهای ترکی ، ونیزی و یونانی است باعث شده تا این شهر یکی از رمانتیک ترین شهر های اروپا شود .

 

کیلکینی ، ایرلند

کیلکینی ، ایرلند

جزیره بریتانیا به خاطر داشتن آب و هوای منحصر به فرد دارای جوی سنگین است که باعث می شود همه شهر های این جزیره رمانتیک به نظر برسند . این شهر کوچک در قبل ایرلند قرار دارد به خاطر اینکه هنوز معماری سنتی خود را حفظ کرده است و همانند شهر های قرن 18 می باشد ، با بقیه مکان های ایرلند فرق دارد .  همه این ها در کار دریاچه زیبایی که در امتداد خیابان اصلی وجود دارد سبب شده که این شهر یکی از رمانتیک ترین شهر های اروپا شود .

 

بروژ ، بلژیک

بروژ ، بلژیک

شاید بروژ نسبت به بقیه شهر های این لیست شناخته باشد و دلیلش هم به خاطر ساخت فیلم زیبای In Bruges  می باشد . این شهر گویی گذر زمان را حس نکره است و در کمال آرامش در قرن 17 باقی مانده است و نه تنها تمام معماری شهر در همان سبک سنتی باقی مانده است ، بلکه فرهنگ مردم نیز دست خوش تغییر نشده است . اگر شما به یک کافه بروید خبری از قهوه جوش های مدن یا مایکروویو نیست ، همه چیز حتی وسایل سبک سنتی خود را حفظ کرده اند . بروژ چند سالی است که رشد توریسمی زیادی داشته است و دیگر نسبت به سابق خلوت نیست .

 

پلول ، اسکاتلند

پلول ، اسکاتلند

مهم ترین ویژگی شهر های اسکاتلند ، طبیعت فوق العده زیبا و سر سبزشان است . این شهر کوچک که در طول جنگ جهانی دوم ، یکی از استراتژیک ترین شهر های اروپا بوده است ، علاوه برا طبیعت دلنشین اسکاتلند که ما را به یاد صحنه های فیلم Brave Heart از مل گیبلسون می اندازد ، هنوز معماری سنتی دارد و در بخش های هنوز اثرات جنگ جهانی دوم وجود دارد . همه این ها باعث شده است که این شهر رمانتیک ترین شهر اسکاتلند محسوب شود .

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.