معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

کارهایی که نباید هنگام سفر به چین انجام دهید

0

کارهایی که نباید هنگام سفر به چین انجام دهید

کارهایی که نباید هنگام سفر به چین انجام دهید
کارهایی که نباید هنگام سفر به چین انجام دهید

با سلام، هرروزه با گذشت زمان بیشتر  در جهان نام چین را بیشتر  در اخبار و جوامع بین الملل به عنوان تبدیل شدن به کشوری ابرقدرت را میشنویم، این پیشرفت و تغییرات بزرگ چین ما را به این مسیر سوق میدهد که راجع به این کشور با جمعیت استثنایی و زیاد بیشتر آشنا شویم. با سایت کاروان همراه باشید.

شاید شما هم با من موافق باشید، دلایل زیادی وجود دارد تا بخواهیم چین را به عنوان مقصدی عالی برای سفر کردن انتخاب کنیم.
یکی از این دلایل ممکن است به خاطر غذاهای عجیب و گاهی خوشمزه در چین باشد. یا تنوع و اختلاف فرهنگی که میتوانیم نکات بسیاری از این تنوع یاد بگیریم و همچنین پیدا کردن فرصت های شغلی بسیار در چین که ممکن است مسیر زندگی شما را تغییر دهد.

مسافران به چین میتوانند از تمامی جاذبه های چین دیدن کنند، از شهر ممنوعه گرفته است تا دیوار بزرگ چین را که جزو عجایب دنیا و چین محسوب میشود. جمعیت در این کشور به طرز باورنکردی زیاد است و این کشور با وسعت خاکی بسیار زیاد چشم اندازهای بسیاری از جمله: کویر، چمنزار، کوه، رودخانه ها، دریاچه ها و خط ساحلی گسترده ای را شامل میشود.

دیوار چین
دیوار چین

 

هروقت که تصمیم گرفتید به چین سفر کنید سعی کنید وقت زیادی برای ماندن در این کشور بزرگ در نظر بگیرید. سعی کنید برای پیدا کردن انواع هتل ها در چین و انتخاب بهترین گزینه برای شما از سایت: Hotels.com استفاده کنید.

دلایل بسیار زیادی وجود دارد تا شما را به این کشور بزرگ جذب کند و بخواهید که به چین سفر کنید، همانقدر دلایل و مسائل زیادی وجود دارد که ممکن است برای بسیاری جالب و جذاب نباشد به خصوص برای افرادی که برای اولین بار به این کشور سفر میکنند.

این طبیعی است که وقتی به یک کشور خارجی سفر میکنید شاید در وحله اول برای شما کمی سخت باشد که چه کاری را میتوانید در این کشور انجام دهید یاچه کاری را نمیتوانید انجام دهید.

یکی از مسائل مهمی که قبل از سفر کردن به چین – یا هرکجای دنیا – باید یادبگیرید این است که بدانید برای چه کار هایی مجاز هستید و برای چه چیزهایی ممنوع هستند.

به هر حال به هر قصدی که به چین سفر میکیند چه به عنوان دانشجو یا چه به عنوان گردشگر باید با یکسری نکات آشنایی پیدا کنید و به این فرصت به دید یک فرصت خوب برای یادگیری و مطالعه نگاه کنید.


1 – از غذا خوردن زیادی در چین اجتناب کنید.

البته که به محض رسیدن به چین، به خصوص اگر مثل من عاشق غذا باشید، عاشق غذاهای محلی و رستوران های محلی چین خواهید شد و دوست دارید از هرچی که میفروشند تست کنید. ولی کمی در مسائل غذا خوردن رعایت کنید، درست است که وعده  غذاهای سنتی-چینی به ظاهر کم و سبک است اما مواد موجود آنها بسیار سنگین و غنی است پس سعی کنید زیاده روی نکنید.

در رژیم ها و وعده غذاهای چینی، تعداد زیادی از غذاها از کربوهیدرات ها تشکیل شده است. مانند انواع نودل یا برنج های مختلف که اگر در خوردن آنها رعایت نکنید ممکن است که وزن شما چند کیلو در طول این سفر زیاد شود و چربی زیادی به دست آورید.

میدانم که دوست دارید در سفر از هرچیز خوشمزه و وسوسه انگیزی میل بفرمایید، اما دقت کنید که چه اندازه از این غذاها میل میکنید تا خدایی ناکرده دچار بیماری ها یا اضافه وزن نشوید. به خصوص سعی کنید غذاهایی مانند نودل و برنج را بسیار کمتر مصرف کنید زیرا این مواد از کربوهیدرات ها تشکیل شده اند و کربوهیدرات اضافی برای بدن به معنای اضافه وزن و چربی به خصوص در ناحیه شکم تلقی میشود.

حتما وعده هایی مانند میوه های تازه یا سبزیجات تمیز و تازه را فراموش نکنید زیرا این وعده ها به سلامت شما بسیار کمک خواهد کرد. به شما پیشنهاد میکنم که حتما وعده اردک مخصوص پکن را میل کنید.( به من اعتماد کنید زیرا پشیمان نخواهید شد)

2- از خوردن آب شهر اجتناب کنید.

 

چین
چین

 

اگر در چین شهر شیر آب عمومی دیدین به این معنا نیست که میتوانید از آن شیر آب برای آَشامیدن استفاده کنید. در بسیاری از کشور ها این کار معمولی و عادی محسوب میشود. ولی در چین این قضیه متفاوت است. آب شهری در چین آبی آلوده است که ممکن است شما را مریض کند و باید قبل از استفاده از آن، آب را بچوشانید سپس آن را بنوشید. سعی کنید این نکته را رعایت کنید تا مریض نشوید.

در بعضی از مناطق چین ممکن است آب خوب فیلتر نشده باشد و آلاینده های مختلف و شاید فلزات سنگین در آن وجود داشته باشد.
ممکن است در آب موادی مانند: باکتری، ویروس ها، رسوبات و زنگ پیدا کنید. که میتواند منجر به بیماری هایی مانند اسهال و شکم درد شود.

برای سلامت بدن خودتان از این آب ها قبل از جوشاندن استفاده نکنید.

شما میتوانید از این برای استحمام یا شستشو دندان هایتان فقط از این آبها استفاده کنید.

3- از دست زدن به مردم اجتناب کنید.

 

اینکه با دیدن کسی با آنها دست بدهید و دستان او را فشار دهید در چین کمی عجیب است.

سعی کنید وقتی در چین هستید دست کسی را لمس نکنید یا کلا به آنها را لمس نکنید. این کار در فرهنگ آنها کاری غیر عادی محسوب میشود. به خصوص لمس غریبه ها برای آنها بسیار عجیب خواهد بود. درکل مردم چین مردمی خون گرم نیستند و کمی در این مسائل با بقیه دنیا فرق دارند. و این موضوع فقط در دست دادن خلاصه نمیشود بلکه در لمس کردن یکدیگر،بوس کردن، بغل کردن نیز همینگونه است.

سلام و خداحافظی کردن آنها معمولا به صورت زبانی و سر تکان دادن کوچک انجام میشود این حرکت برای آنها بسیار عادی است و اما هرگونه سلام کردن و خداحافظی شدید و احساسی برای آنها بی معنی و غریبه با فرهنگشان محسوب میشود.

چینی سر را بسیار مقدس میدانند و دست زدن به آن میتواند یک بی احترامی بزرگی تلقی شود.

بهترین تمرین برای شما میتواند این باشد که از کسانی که نزدیک شما هستند فاصله کافی بگیرید و به آنهایی هم که نزدیک شما نیستند را لمس نکنید. اینگونه مشکلی نخواهیم داشت.

ممکن است در فضاهای عمومی مانند حمل نقل اتوبوسی یا مترو  مشاهده کنید که وضعیت بسیار نابسمانی دارد و افراد در یکدیگر گم میشوند، اما در این حال هم هیچ یک از آنها جرات نمیکنند همدیگر را لمس یا بغل کنند یا حرکت بدی انجام بدهند. ( البته که تعداد اندکی استثنا همیشه پیدا میشود )

مترو در چین
مترو در چین

 

4- از واکنش های بیش از حد پرهیز کنید.

در طول مدتی که در چین هستید ممکن سوالاتی راجب خانواده شما یا وضعیت تاهل شما پرسیده شود پس زیاد تعجب نکنید.
در دید عمومی مردم این سوالات شخصی تلقی میشوند و ممکن است در صورت فهمیدن دیگران سرزنش بشوند.

بنابراین واکنش بیش از حد در مواجهه با این سوالات نشان ندهید به خصوص در وقتی که در چین اقامت دارید. این سوالات اغلب برای این پرسیده میشود که زمینه های مشترک بین افراد پیدا شود. به عنوان کسی که در این فرهنگ غریبه است صحبتی زیادی نمیتوان با آنها انجام داد زیرا با فرهنگ یکدیگر کاملا غریبه هستید.

بنابراین یک فرد چینی با پرسیدن اینگونه سوالات در مکالمه با شما سعی میکنند حد میانه روی را در مکالمات رعایت کنند.
شما میتوانید بسیار راحت به سوالات آنها پاسخ دهید، یا سوالاتی از این قبیل را از آنها بپرسید تا اینکه به آنها پرخاش کنید یا واکنشی غیر معمول و بیش از حد نشان بدهید.
پس این نکته را در مکالمات خود را چینی ها کاملا رعایت کنید.

فستیوال و اژدها
فستیوال و اژدها

نتیجه گیری

وارد شدن به یک کشور جدید با یک فرهنگ و تاریخ کاملا متفاوت، هم میتواند ترسناک باشد، هم میتواند بسیار هیجان انگیز و لذت بخش باشد به این دلیل که شما نمیدانید چه اتفاقی قرار است بیوفتد.

در واقع شما از این نتیجه میترسید که ممکن کسی شما را ناراحت کند و شما با او بدرفتاری کنید، یا اینکه شما کسی را ناراحت کنید یا او را بترسانید. برای اینکه مطمئن نیستید دراین مکان چه مسائلی عادی و چه مسائلی غیر عادی است.

البته که چین دارای چندین فرهنگ مختلف و متفاوت است ولی این نباید شما را به عنوان یک تازه وارد به چین بترساند ولی شما باید سعی کنید نکاتی را راجع به چین و مسائل اولیه آن یادبگیرید تا به مشکل نخورید و بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

در نهایت: اگر دیدید کسی با شما رفتار خوبی دارد به این معنی نیست که شما مانند یک چینی خوب رفتار آنها را رعایت میکنید بلکه به خاطر این است که به دلیل رفتار نرمال و عادی، شما را به عنوان یک مسافر قبول کرده اند.اگر در مواردی مربوط به فرنگ چینی ها شکی دارید سعی کنید اول راجع به آن سرچ کنید سپس اقدام به عمل کنید. زیرا ممکن است یک حرکت اشتباه ، دوستی ها و روابط شما را از بین ببرد و خاطره بدی برای شما در چین به یادگار بگذارد به هر حال آشنایی با فرهنگ هر منطقه جزو کار های سخت ولی لذت بخش محسوب میشود. به خصوص چین که دارای هزاران نکته فرهنگی است.

امیدواریم از این مطالب نهایت لذت را برده باشید.

کاروان

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.