معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

بهترین شرکت های خطوط هوایی در جهان

0

بهترین شرکت خطوط هوایی در جهان

با سلام، طبق نظرسنجی ها و رای گیری ها بهترین شرکت خطوط هوایی جهان در سال 2018 اعلام شد. احتمالا این شرکت خطوط هوایی با شنیدن این خبر تعجب زیادی نخواهد کرد، زیرا این شرکت برای پنجمین بار این عنوان را کسب کرده و آن را در لیست افتخارات خود گنجانده است.

شرکت هواپیمایی زلاند نو (Air New Zealand) در رتبه نخست امسال جای گرفته است. این رتبه بندی توسط سایت معتبر ایرلاین ریتینگ انجام شده است. و در رتبه های بعدی کشور هایی مانند: Qantas، Singapore Airlines ، Virgin Australia، Virgin Atlantic رتبه های دوم تا پنجم را کسب کرده اند و شرکت هایی مانند : Etihad ، All Nippon Airways (ANA) ، Korean Air ، Cathay Pacific ، Japan airlines در رتبه های پنجم تا دهم قرار دارند.

هواپیما
هواپیما

 

لیست ده شرکت خطوط هوایی برتر جهان در سال 2018 (AirlineRatings.com)

1-   Air New Zealand
2- Qantas
3-   Singapore Airlines
4-   Virgin Australia
5-   Virgin Atlantic
6-   Etihad Airways
7-   All Nippon Airways
8-  Korean Air
9-   Cathay Pacific
10-   Japan Airlines

طبق گفته تیم قضاوت کننده: تمامی این شرکت ها جزء بهترین های جهان هستند و شماره یک تا ده شاید تفاوت زیادی نداشته باشند زیرا تفاوت ها در مسائل جزئی محسوب میشود که در مقایسه های امروزی بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

این رتبه بندی تا به امروز بر پایه 13 معیار مختلف بوده است از جمله:مسائل امنیتی مربوط به مسافران و کل شرکت که متشکل شده از هفت امتیاز است. ( هفت ستاره) نوآوری در آسایش و رفاه مسافران ، بررسی و تحلیل مسافران ،سن ناوگان کل شرکت ازجمله خدمه،خلبان،وسایل و امکانات که یکی ازمهم ترین فاکتور ها محسوب میشود و مسائل مربوط به محیط زیست که این چند گزینه جزو مهم ترین معیار های مربوط به رتبه بندی های هواپیمایی است.

تیم قضاوت کننده همچنین اضافه کردند که: یکی از فاکتورهای مهم برای یک شرکت هواپیمایی عالی مسائل مربوط به بیمه ها و صرفه جویی در مسائل اقتصادی شرکت است. این مسئله دو طرفه محسوب میشود هم برای شرکت و هم برای مسافران که باید کاملا به صرفه باشد.

همچنین گفتند: ما به دنبال شرکت های هستیم که نقش رهبری در شرکت های هواپیمایی داشته باشد و بتوانند سرویسی ویژه به مسافران ارائه دهند در کنار کلاس های توجیه اقتصادی و مسائلی از این دست که شرکت های موجود را تبدیل به یک شرکت نواندیش و نوآور شناخته میکند.

اگرچه هواپیمایی زلاند نو در رتبه یک برای پنج سال متوالی قرار گرفته است، اما شرکت هایی مانند : Qantas و Singapore Airline هر هواپیما های خود را به Boeing 787s و Airbus A350s ارتقاع داده اند و درحال پیشرفت بسیار خوبی هستند.

کارشناسان گفته اند: شرکت هواپیمایی زلاند نو برای پنجمین بار افتخار بهترین شرکت خطوط هوایی دنیا را کسب کردند و این حاصل مسائلی از قبیل: عملکرد مالی، نوآوری در مسائل پرواز، رهبری خوب محیط، ناوگان جوان و انگیزه بالای کارکنان آن است که به این شرکت افتخار بالایی بخشیده است. این عوامل همگی در کنار هم باعث شده تا ما امروز شرکت هواپیمایی زلاندنو را به عنوان پیشگام این صنعت بشناسیم.

به هر حال عملکرد هواپیمایی زلاند نو برای ما استثنایی بود و این عملکرد باعث شد تا رتبه یک را کسب کند.

تنها شرکت هواپیمایی که از اروپا توانست وارد لیست ده هواپیمایی برتر شود ویرجین آتلانتیک (Virgin Atlantic) بود. آن هم به خاطر خدمات حین پرواز بود که باعث شد به لیست وارد شود.

شرکت های خطوط هوایی اروپا
شرکت های خطوط هوایی اروپا

 

خوب است که لیست ده شرکت هواپیمایی برتر موسسات دیگر را نیز بررسی کنید برای مثال موسسه Skytrax رتبه یک خود را به شرکت هواپیمایی قطر اختصاص داده است و حتی در بعضی از رتبه بندی های دیگر هواپیمای سنگاپور رتبه اول را کسب کرده است.

لیست ده شرکت برتر خطوط هوایی جهان در سال 2018 (Skytrax)

Qatar Airways

Singapore Airlines

All Nippon Airways

Emirates

Cathay Pacific

EVA Air

Lufthansa

Etihad Airways

Hainan Airlines

Garuda Indonesia

از منبع:  World Airline Awards

ده شرکت از بدترین شرکت های هواپیمایی در دنیا

 

طبق گزارشات و رتبه بندی های AirlineRatings.com در سال گذشته با بررسی شرکت های هواپیمایی به این نتیجه رسیدند که این شرکت ها امتیازات لازم برای یک شرکت هواپیمایی خوب را ندارند و از نظر مسائل امنیتی و بقیه مسائل در شرایط بدی قرار دارند.

لیست ده شرکت هواپیمایی ضعیف :

Batik Air

Bluewing Airlines

Citilink

Kal-Star aviation

Lion air

Sriwijaya Air

TransNusa

Trigana Air Service

Wings Air

Xpress Air

امن ترین هواپیمایی جهان از بین 20 شرکت برتر :

از بین 20 شرکت برتر هواپیمایی در دنیا تقریبا 19 شرکت در شرایط یکسانی از نظر امنیتی بودند ولی شرکت Qantas یک قدم از بقیه شرکت ها جلو تر بود.

شرکت هواپیمایی
شرکت هواپیمایی

 

کلاس اول ترین شرکت هواپیمایی جهان :

Singapore Airlines

کم هزینه ترین شرکت های هواپیمایی جهان :

Westjet (Americas)

Scoot (Asia/Pacific)

Norwegian (Europe)

امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید و اطلاعات خوبی راجع به شرکت های خطوط هوایی به دست آورده باشید.

کاروان

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.