معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

چهار مکان برتر غواصی اسکوبا در کاستاریکا

0

کاستاریکا به خاطر گستردگی فوق العاده تنوع گیاهی جانوری ، شهرت جهانی دارد . این کشور زیبایی به تنهایی زیستگاه 5 درصد از تمامی گیاهان کره زمین است . بیشتر این گیاهان در جنگل های بارانی این کشور وجود دارند . اگر اسم این کشور را ریشه یابی کنیم به معنای جالبی می رسیم . Casta Rica در واقع به معنای Rich Coast ، یعنی ساحل غنی است . که در واقع بخاطر همین تنوع زیستی است . این کشور زیست گاه تعداد زیادی از جانوران دریایی نیز است و به خاطر آب و هوای دلنیشنش ، بهشت دوست داران غواصی اسکوبا است . در این مقاله به چهار تا از بهترین مکان ها برای غواصی اسکوبا اشاره می کنیم .

کاستاریکا

غواصی اسکوبا

شاید برایتان سوال باشد که اساسا غواصی اسکوبا چیست ؟ غواصی اسکوبا نوعی از غواصی است که در آن غواصان با استفاده از مجموعه‌ای از وسایل که امکان تنفس در زیر آب را فراهم می‌آورد به تنفس در زیر آب و غواصی می‌پردازد .  یکی از ویژگی های اصلی این غواصی این است که نیازی به حبس نفس ندارد . شما با استفاده از شلنگی که به یک کپسول گاز متصل است تنفس می کنید .  بیشتر مستند های زیر آبی در کشور کاستاریکا و با استفاده از غواصی اسکوبا ساخته می شوند .

کاستاریکا

جزیره کوکوس

بدون هیچ شکی مهم ترین قسمت برای غواصی کوبا ، جزیره کوکوس است .این جزیره در 550 کیلومتری غرب ساحل کاستاریکا واقع شده است . سفر کردن به این جزیره اصلا ارزان نیست ولی در برابر عجایبی که انتظار شما را می شکند بسیار معقول و منصفانه به نظر می رسد . در این جزیره 20 قسمت مختلف برای غواصی وجود دارد که هر کدام از این قسمت های دارای تنوع بسیاری جانوری هستند . شما می توانید در این جزیره : لاک پشت ، دولفین و کوسه پیدا کنید . کوسه ها مهم ترین جاذبه این جزیره محسوب می شوند .

 

کاستاریکا

جزیره کانو

در 16 کیلومتری در جنوب سواحل کاستاریکا ، جزیره کانو واقع شده است . این جزیره بیشتر بخاطر جزایر مرجانی اش مشهور است . آب های این جزیره بسیار تمیز و پاک هستند به طوری که معمولا تا عمق 30 متری آب ها دیده می شود . شما می توانید در این جزیره اقسام ماهی ها و همچنین اختاپوس ها را پیدا کنید . برای کسانی که نمی توانند هزینه سفر به جزیره کوکوس را بدهند ، این یک جانشین عالی است .

 

کاستاریکا

جزایر کاتالینا

در یکی از استان های شمالی کاستاریکا به اسم گوواناکاست ، جزایر کاتالینا قرار دارند . آب های این جزایر به صورت مجموع الجزایر صخره ای است . مهم ترین جاذبه گردشگری این جزایر دسته های ماهی های مانتا هستند . تقریبا در تمام طول سال شما می توانید این ماهی ها را اینجا پیدا کنید ولی در اواخر ماه نوامبر تا می ، این ماهی ها به وفور یافت می شوند .

اسکوبا

جزایر بت ( خفاش )

این جزیره ها هم در استان گوواناکاست قرار دارند .شما برای اینکه در این آب ها شنا کنید به چیزی بیش از واسل غواصی نیاز دارید . شما به جرات نیاز دارید . چرا که در این آب ها تعداد زیادی گاوکوسه وجود دارد . این جزیره یکی از معدود جاهایی در دنیا است که شما در خارج از قفس می توانید در آب ها شنا کنید و با این هیوالا های غول پیکر رو به رو شوید .

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.