معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

مهمان نواز ترین شهر های جهان

0

مهمان نواز ترین شهر جهان

با سلام، در این مطلب گردشگری سعی داریم تا به معرفی مهمان نواز ترین شهر های دنیا بپردازیم، آیا میدانید مهمان نواز ترین شهر جهان چه شهری است ؟ طبق رتبه بندی جدید جهانی دیگر  نیو اورلینز جزو گزینه اول نیست. شاید برلین؟ یا شهر مدرن استکهلم؟ خیر تمامی این گزینه ها غلط هستند: مهمان نواز ترین شهر دنیا امروزه جایی است که آدام جوییدن در آن ممنوع است و یا خوردن و نوشیدن در مترو جریمه سنگینی در پی خواهد داشت. درست حدس زدید شهر سنگاپور مد نظر ما است.

سنگاپور
سنگاپور

 

شاید باورش سخت باشد اما این شهر توسعه یافته آسیایی پایتخت کشوری مثل سوئد را شکست داده و به رتبه اول رسیده است، اما نه برای قوانین سخت گیرانه این شهر بلکه برای محیط امن و امنیت بالای آن منطقه ، فرودگاه ها و حمل و نقل راحت و کارآمد ، و مهمان نوازی از توریست و مهمان ها در این شهر است که این شهر را در شرایط بسیار خوبی قرار داده است و صنعت توریست پیشرفت بسیار زیادی در این کشور کرده و نقش بسزایی در اقتصاد این کشور ایفا کرده است.

این رتبه بندی توسط بسیاری از سایت های معروف و تحلیلی مربوط به سفر و توریست منتشر شده است. و از بین 500 مقصد گردشگری در دنیا سنگاپور به عنوان بهترین مقصد انتخاب شده است.

فاکتور های استفاده شده در این درجه بندی مسائلی از قبیل: احساس خوشایند داشتن توریست ها از ابتداء ورود به هوایپیما، درجه شادی ساکنین آن شهر، امنیت و سلامت ، راهنمایی توریست ها به زبان انگلیسی و زیرساخت های بسیار قوی در این شهر بوده است.

رتبه بندی شهر ها
رتبه بندی شهر ها

 

همچنین نوشته 15000 ژورنالیست های مخصوص گردشگری گواه بر این بوده است که از بین این 500 مقصد نمره های لازم را کسب کرده است.

این تحقیق و این نتیجه گیری از مسائلی مهمی که امسال اتفاق افتاده نیز تاثیر پذیرفته است. مسائلی مانند بدرفتاری افراد محلی شهر های معروف اروپایی مانند شهر بارسلونا.
یک عده معدود خرابکار با بدرفتاری کردن با توریست ها جلوی حمل نقل های اتوبوسی یا دوچرخه های اجاره ای را گرفتند. درنتیجه این اخبار و رفتارها تاثیرات خود را بر نظرسنجی امسال گذاشت و ما شاهد پسرفت اروپا و پیشرفت آسیا بودیم.

شهر هایی هم مانند پایتخت کاتالان ها که از شلوغی بیش از حد توریسم رنج میبرند نیز پیشرفت کمی داشته اند و رتبه های 77 و 78 را کسب کرده اند.

شهر های معروف
شهر های معروف

 

یک تحلیل گر مسائل گردشگری گفت:

درواقع کسب کردن همچین رتبه ای توسط سنگاپور نباید برای ما تعجب برانگیز باشد. زیرا: توریست ها احساس بسیار خوبی از لحظه ورود به فرودگاه چانگی دارند و صف ها معمولا روان و عالی است و راهنمایی ها برای توریست ها به صورت زیاد و مکرر در بورد های مخصوص دیده میشود و در نتیجه توریست ها مشکلی نخواهند داشت.

فرودگاه چانگی سنگاپور یکی از بهترین فرودگاه های دنیا محسوب میشود. که دارای یک باغ کوچک مخصوص پروانه ها است، همچنین دارای دو سینمای بزرگ که به صورت 24 ساعته مشغول کار کردن هستند. یک استخر بزرگ سرپوشیده که تمامی این مسائل باعث شده است تا فرودگاه چانگی سنگاپور برای 5 سال متوالی جزو بهترین فرودگاه دنیا محسوب بشود.

فرودگاه چانگی
فرودگاه چانگی

 

او اضافه کرد:

اینکه زبان انگلیسی زبان اول ما محسوب میشود یک نکته بسیار خوب است. زیرا باعث میشود راحت تر بتوانیم با افراد محلی رابطه برقرار کنیم در نتیجه شرایط راحت تری در سنگاپور داریم. البته به جزء صف های شلوغ اتوبوس ها و مترو ها که وضعیت بسیار جالبی ندارند و زبان انگلیسی هم جواب نخواهد داد. در واقع موضوع این است که بعضی وقت ها از بعضی مسائل در اینجا شکایت میکنیم. اما کجا است که کسی شکایت نکند؟ مهم این است اکثر مردم در سنگاپور شاد هستند و این بهترین نکته محسوب میشود.

هلسینکی، سانفرانسیسکو و لیسبون، توکیو، اسلو، زوریخ و اورلاندو نیز جزو ده گزینه برتر بودند.

لندن چطور ؟ آیا جایگاه لندن در این لیست عادلانه محسوب میشود؟ لندن هم که شهری توریستی محسوب میشود در جایگاه خوبی قرار نگرفته است این میتواند دلایل مختلفی داشته باشید از جمله نوع توریست های مسافر به لندن یا رفتار خود مردم و پیشرفت نکردن نسبت به مناطق جدید و توسعه یافته تر در دنیا، ممکن مردم از مکان های قدیمی و معروف خسته شده باشند و به دنبال مراکز جدید و خوبی مانند سنگاپور باشند و همین است که لندن ربته 29 را به دست می آورد. درست پیش از گلاسکو در رتبه 31 و ادینبورگ  در رتبه 33 و دوبلین در رتبه 13 که همگی شاید تلاش خود را برای مهمان نواز بودن کرده باشند.

لندن
لندن

 

در گزینه های آخر لیست 100 گزینه ای شهر های مانند مانند مسکو، بُخارست ، قاهره و نایروبی نیز دیده میشوند.

نکته جالب این است که سنگاپور نمره کل 8.22 را به دست آورده است. 10 امتیاز برای بدو ورود مسافران به بندر و فرودگاه 8.95 برای ایمنی. اما روزنامه نگاران مخصوص مسائل گردشگری تنها 7.9 امتیاز را به سنگاپور اختصاص داده اند، که در رتبه 26 محسوب شده است.
به گفته آنها، پنج شهر مهمان نواز در واقع کپنهاگ، لیسبون، اسلو، استکهلم و پوکت هستند.در حالی که لندن در رتبه 55 است.

لیست مخصوص ژورنالیست های گردشگری راجب ده شهر مهمان نواز در دنیا :

کپنهاگ
لیسبون
اسلو
استکهلم
پوکت
توکیو
آمستردام
میلان
ادینبورگ
بانکوک

البته این نکته را نباید فراموش کنیم که مقصد های مختلف بنا بر فاکتور های موجود و مرکز های مختلف ممکن است در رتبه های پایین یا بالاتری قرار بگیرد چیزی که مهم است مقایسه این مقاصد با یکدیگر است تا بهترین مقصد ها معرفی شوند و مردم از انتخاب هایشان راضی باشند و نهایت لذت را از سفر هایشان ببرند.

امیدواریم از این مطلب نهایت لذت را برده باشید.

کاروان

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.