معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

0

قصد داریم تا در این مقاله برای اولین بار در ایران به یکی از زیباترین مکان های دیدنی ایتالیا ، یعنی کلیسا سانتا ماریا دلوزلا  بپردازیم . با ما همراه باشید

کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

معرفی کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

این کلیسای قرون وسطایی که ظاهری پری وار دارد ، در بالای صخره های زیبایی در ساحل معروف خدایان قرار دارد . زیبایی این کلیسا نه تنها به خاطر معماری زیبا و منحصر به فردش می باشد ، بلکه بیشتر به خاطر این است که این مروارید زیبا بر روی صخره هایی مخفوف ساخته شده است . اگر فیلم ارباب حلقه ها را دیده باشید و با قلعه معروف شهر گاندور آشنا باشید ، به راحتی می توانید این صحنه را هضم کنید . در غیر این صورت باید چند بار چشمان خود را بمالید .

کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

مردم به مدت دو هزار سال است که در شهر تروپئا زندگی می کنند . درست از زمانی که ژنرال سکستوس پامپی ، بر امپراطور اکتاویوس غلبه کرد . امپراطوری که گفته می شود طبق افسانه ها توسط هرکول به تخت سلطنت منصوب شده است .

کلیسای سانتا ماریا دلوزلا مدت ها قبل از اینکه نقشه این جزیره تغییر کند ساخته شده بود . در ابتدا این کلیسا بری سطح ساحل بوده است و در طی سالیان طولانی و به دلیل انباشته شدن گل و لای در زیر بنا و خشک شدنش از سطح اصلی جزیره جدا شده و ارتفاع گفته است . این کلیسا در سال 1905 دوباره باز سازی شده است . در دوره رنسانس به دلیل بروز زلزله ، نمای خارجی کلیسا آسیب می بیند و آن را در سال 1905 دوباره ترمیم می کنند .

کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

افسانه ها

مردم محلی بر این باور هستند که این کلیسا مقصدی برای زائران بوده است . تمام مسافرین از سرتاسر ایتالیا به این مکان می آمده اند و سعی می کردند تا با راهبه باکره ای به نام ماری دیدار کنند . این روال سالیان سال ادامه داشته است تا اینکه یک روز راهبه به میان مردم می آید و به آنها هشدار می دهد که زلزله ای بخاطر گناهان مردم شهر به وقوع خواهد پیوست و آنها سریع تر باید توبه کنند و از کار خود ابراز ندامت کنند . هیچکس به حرف راهبه گوش نمی کند و او نا امید به کلیسای خود بر می گردد چند روز بعد زلزله ای شدید رخ می دهد و جزیره را  زیر و رو می کند . تنها کلیسا سالم می ماند و توسط خدایان از سطح زمین جدا می شود تا دیگر هیچکس نتواند به کلیسا برود و مزاحم راهبه شود .

کلیسا سانتا ماریا دلوزلا

موقعیت کلیسا

این مروارید زیبای سفید در کومونه تروپئا در استان ویبو والنتیا قرار دارد . این جزیره توسط دریای تیرنی محاصره شده است . شما برای اینکه وارد این کلیسا شوید باید ابتدا به کومونه تروپئا بروید و با کرایه کردن قایق به جزیره بیایید از آنجا با پرداخت تنها 30 یورو می توانید به داخل کلیسا بروید . البته باید بدانید که مسیر این کلیسا به شدت طولانی و با شیب نسبتا زیاد همراه می باشد و برای اینکه افراد سالمند راحت تر به کلیسا بروند , می توانند با دادن 20 یورو از بالابر استفاده کنند و به نوعی میانبر بزنند .

اگر به دنبال یک منظره زیبا و یک لوکیشن بی نظیر می گردید ما به شما این کلیسا را پیشنهاد می کنیم .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.