معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

مناطق دیدنی مسکو و راهنمای سفر به روسیه

0

مطلب گردشگری زیر اختصاص دارد به مناطق دیدنی مسکو و راهنمای سفر به روسیه . در زیر تصاویری بسیار زیبا از مناطق دیدنی مسکو پایتخت روسیه برای علاقمندان به گردشگری قرار داده شده است.

مناطق دیدنی مسکو

مناطق دیدنی مسکو

شهر مسکو  Moscow پایتخت 869 ساله کشور روسیه است. شهری منحصربفرد و جهان شمول که نقشی موثر در توسعه کشور روسیه و جهان داشته است. برای بسیاری، دیدن کاخ کرملین در مرکز شهر مسکو، احساسی سرشار از سمبولیسم و تاریخ بر می انگیزد.

این شهر در ابتدا پایتخت اتحاد جماهیر شوروی سابق بود و نشانه های دوره پیشین زندگی این شهر همچنان در جای جای این شهر قابل مشاهده است. با این وجود، روسیه و پایتخت آن چیزی فراتر از خاطرات اتحاد جماهیر شوروی هستند.

بناهای زیبای به جا مانده از زمان امپراطوری روسیه که جواهرات معماری محسوب می شوند هنوز در سرتاسر شهر مسکو به طور پراکنده وجود دارند؛ و در عین حال، نشانه های تزارهای مدرن (یا انسان هایی که ثروت یکسان با تزارها دارند) قابل مشاهده هستند.

مسکو شهریست خارق العاده در اشتیاق کشف شدن و مورد بازدید قرار گرفتن. این پایتخت منحصربفرد با تاریخ غنی و تعداد بیشمار موزه ها و بناهای تاریخی برای بازدید. دیدنی های مسکو آنقدر برای علاقمندان تاریخ جذاب خواهد بود که هرگز حوصله شان سر نخواهد رفت.

اگر عاشق غذا و خوردن هستید، شهر مسکو با رستوران های قابل توجه اش رضایت شما را جلب خواهد کرد. در این شهر حتی رستورانی با سبک جماهیر شوروی سابق نیز یافت می شود که برای کسانی که به تاریخ و غذا به طور همزمان عشق می ورزند بسیار مناسب است.

مسکو صاحب سیستم حمل و نقل عمومی فوق العاده و تعداد زیادی فستیوال و رخداد جالب است که بطور دائم در حال برگزاری هستند؛ بنابراین یک مقصد جالب و هیجان انگیز برای گردشگری به شمار می رود و سفری خاطره انگیز برای میهمانان خود به یادگار می گذارد. اگر قصد سفر به مسکو را دارید آن را در صدر فهرست مقاصد گردشگری خود قرار دهید، راهنمای سفر به این شهر را در همگردی بخوانید.

میدان سرخ Red Square

میدان سرخ Red Square قلب شهر مسکو و اولین جاذبه ای است که بیشتر گردشگران در  سفر به مسکو از آن بازدید می کنند. این میدان با کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil’s Cathedral، موزه تاریخ History Museum، آرامگاه لنین Lenin Mausoleum و یکی از دیوارهای آجری طولانی کاخ کرملین Kremlin Palace احاطه شده است و از معروف ترین مناطق دیدنی مسکو است.

بسیاری از خیابان های اصلی مسکو به این میدان منتهی می شوند. شاید به همین علت است که میدان سرخ Red Square میدان مرکزی شهر مسکو و مناطق دیدنی مسکو گاهی کل روسیه شمرده می شود. بسیاری بر این باورند که نام این میدان به کمونیسم یا رنگ سنگفرش آن ارتباط دارد؛ اما این میدان با سنگفرش سیاه رنگ پوشانیده شده است که هیچ مناسبتی با رنگ سرخ ندارد. علت نامگذاری میدان سرخ را می توان به این سبب دانست که واژه های «قرمز» و «زیبا» در زبان روسی تلفظی نزدیک به هم دارند و در واقع نام این میدان از زیبایی آن نشات گرفته و ربطی به جنایات خونین یا بنرهای سرخ کمونیستی ندارد. نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این میدان : ایستگاه های Ohotnii Ryad, Teatralnaya یا Ploshad Revolutsii.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
مناطق دیدنی مسكو

آرامگاه لنین Lenin Mausoleum

در مرکز میدان سرخ Red Square، می توانید از کنار بدن مومیایی شده ولادیمیر لنین Vladimir Lenin (که خودش اصلا نمی خواست هیچ بنای یادبودی برایش ساخته شود) گذر کنید و به جمع کسانی بپیوندید که در مورد این جسد مومیایی شده بحث می کنند؛ موضوع بحث اکثر بازدید کنندگان در  سفر به مسکو این است : مناطق دیدنی مسکو آیا این جسد مومیایی شده واقعا جسد خود لنین است !؟ نکته مهم بازدید از این آرامگاه این است که می بایست تمامی دوربین ها، گوشی ها و کیف های خود را به دفتر ورودی نگهداری از وسایل بسپارید.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
راهنمای سفر به روسیه

 

کلیسای جامع سنت باسیل St. Basil’s Cathedral

در بخش جنوبی میدان سرخ Red Square، کلیسای سنت باسیل  قرار دارد که از مناطق دیدنی مسکو است و بین سال های 1555 و 1561 ساخته شده است. این بنا که شامل یک موزه نیز می شود، به همراه کاخ کرملین  و میدان سرخ Red Square به عنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. نمای بیرونی این کلیسا بسیار زیبا و قابل توجه است، اما اگر در سفر به مسکو؛ زمان دارید، حتما از درون این کلیسا نیز بازدید کنید.

 

کاخ بزرگ کرملین The Grand Kremlin Palace

کاخ کرملین Kremlin Palace که از مناطق دیدنی مسکو است، اقامتگاه رسمی ریاست جمهوری کشور روسیه محسوب می شود. یک کاخ تاریخی با اتاق هایی که قدمت آنها به قرن شانزدهم میلادی می رسد. به عنوان بخشی از بازدید مجموعه موزه ای کرملین Kremlin Museum Complex می توانید نمای بیرونی این بنا را مشاهده کنید؛ اما بازدید از داخل این بنا تنها برای تورهای گروهی که دو تا سه بار در ماه برگزار می شوند آزاد می باشد. این تورها می بایست از قبل رزرو شوند و بیش از 344 دلار هزینه بر می دارند.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
مناطق دیدنی مسكو

 

موزه پوشکین Pushkin Museum

موزه پوشکین Pushkin Museum غنی ترین موزه هنر اروپایی در مسکو است که یکی از مهم ترین کلکسیون های آثار امپرسیونیسم و پست امپرسیونیسم را در خود جای داده است. این موزه که در مقابل کلیسای جامع مسیح نجات دهنده Christ the Saviour Cathedral واقع شده است، در بدو تاسیس، موزه الکساندر سوم نام داشت؛ پس از انقلاب 1917 روسیه، نام آن به موزه هنر غربی تغییر یافت و نهایتاً در سال 1937، به افتخار صدمین سال درگذشت الکساندر پوشکین به نام کنونی تغییر نام داد. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این موزه ، ایستگاه Kropotkinskaya است.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
راهنمای سفر به روسیه

 

کلیسای جامع مسیح نجات دهنده Cathedral of Christ the Saviour

این کلیسای جامع که بلندترین کلیسای ارتدوکس در جهان (بعد از معبد سنت جاوا در بلگراد) به شمار می رود، در کرانه رود مسکووا قرار دارد. در طول تاریخ، بارها به این کلیسا مورد حمله قرار گرفت و تخریب شد و در سفر به مسکو حتما باید از آن دیدن کنید. اما در میانه دهه 90، بعد از سقوط شوروی سابق، اجازه بازسازی پیدا کرد. نکته آخر این که موزه وسیعی در زیر این کلیسا قرار دارد و تاریخ این کلیسا را به نمایش گذاشته است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این کلیسا، ایستگاه Kropotkinskaya است. مناطق دیدنی مسکو

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه

باغ یادبود Garden of Fallen Monuments

باغ یادبود Garden of Fallen Monuments که به پارک مجسمه نیز معروف و از مناطق دیدنی مسکو است و در نزدیکی موزه ترتیاکوف Tretyakov Museum قرار دارد، در سال 1992 و بعد از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در شهر مسکو راه اندازی شده است. در این پارک جالب، مجسمه افرادی که در طول جنگ و پس از آن جان خود را از دست داده اند، نصب شده است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به این پارک : ایستگاه Oktyabrskaya

 

خرید کردن در مسکو

در فروشگاه های بزرگ مسکو، استفاده از کارت اعتباری مرسوم است که این نکته در مورد فروشگاه های کوچک و رستوران ها کمتر صدق می کند. تعداد بسیار زیادی دستگاه عابر بانک در این شهر وجود دارد؛ این عابر بانک ها دارای خدمات به زبان انگلیسی  هستند و کارت های اعتباری مشهور مانند و را می پذیرند. آژانس های مبادله ارز نیز به تعداد زیاد در دسترس هستند؛ اما این نکته را بخاطر داشته باشید که نرخ های مناسبی که در تبلیغات اعلام می شوند تنها به مبادلات بزرگ ارز تعلق می گیرند. نکته دیگری که می بایست حتما رعایت کنید این است که اسکناس های 5000 روبلی یا 1000 روبلی خود را خرد کنید؛ چرا که فروشندگان خیابانی، مغازه داران و حتی خیلی از کارمندان مترو این اسکناس های درشت را نمی پذیرند.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه

 

بازار ایزمایلووسکی Izmaylovsky Market

مرکز خرید ایزمایلووسکی Izmaylovsky Market یکی از جاذبه های بسیار زیبای شهر مسکو است مناطق دیدنی مسکو ؛ یک محل خرید سوغات با صدها فروشنده که همه چیز از عروسک های ماتریوشکا Matryoshka (عروسک های چوبی درون تهی روسی، مجموعه ای از عروسک های کوچک شونده که به ترتیب داخل دیگری قرار می گیرد) تا کلاه های خز، جعبه های نوشیدنی و جواهرات گران قیمت را به فروش گذاشته اند. این بازار در تمام طول هفته دایر است؛ اما از آنجایی که برخی از فروشنده ها تنها در روزهای آخر هفته به این بازار می آیند، بهترین زمان برای خرید در این بازار که از دیدنی های مسکو است ، روزهای شنبه بین ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و یکشنبه ها از 10 صبح تا حدود 3 بعد از ظهر می باشد. مراقب پلیس های این منطقه باشید؛ زیرا برای پول گرفتن از گردشگر ها به دنبال بهانه هستند و به قوانین هیچ توجهی ندارند و در آخر این که، برای ورود به این بازار می بایست 10 روبل ورودیه بپردازید. راه دسترسی : از مترو استفاده کنید، در ایستگاه Partizanskaya پیاده شوید، وقتی از ایستگاه بیرون آمدید به سمت چپ بپیچید، از خیابان رد شوید و مسیری را که به دژ چوبی منتهی می شود و چندین هتل در سمت چپتان قرار گرفته اند دنبال کنید تا به بازار برسید.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
مناطق دیدنی مسكو

 

مرکز خرید آویاپارک Aviapark

مرکز خرید آویاپارک Aviapark که در سال 2014 افتتاح شده است، 390 هزار متر مربع مساحت دارد و بزرگ ترین مرکز خرید قاره اروپا به شمار می رود. در این بنا، بیش از 500 فروشگاه، یک سینمای 17 سالنه، باغ زمستانی و یک آکواریوم چهار طبقه پر از ماهی های استوایی قرار دارند. مناطق دیدنی مسکو در این مرکز خرید علاوه بر این بخش ها، امکانات مختلف فرهنگی، تفریحی و ورزشی نیز برای مراجعه کنندگان وجود دارد و می توانید در دیدنی های مسکو، همه کالا های مورد نیاز خود را از معتبرترین برند های بین المللی در آن بیابید. راه دسترسی : اتوبوس های خطی رایگان از ایستگاه های متروی Dinamo، Polezhaevskaya و Savelovskaya شما را به این مرکز خرید می برند.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
مناطق دیدنی مسكو

 

رستوران ها و کافه های مسکو

رستوران های مسکو انواع مختلفی دارند. در این شهر از کیوسک های کوچک فروش غذا در نزدیکی ایستگاه های مترو تا رستوران های سبک روسی  و رستوران های فست فود زنجیره ای سبک آمریکایی تا رستوران های گران قیمت و شیک به چشم می خورند. نکته مهمی که می بایست حتما بدانید این است که رستوران ها و کافه هایی که قول “انواع غذاهای اروپایی و قفقازی” را به مشتریان خود می دهند اغلب کیفیت خوبی ندارند. به جای اینها دنبال رستوران هایی باشید که یک نوع خاص از غذا و از منطقه ای خاص را ارائه می دهند، مثلا غذای گرجستانی، روسی، ایتالیایی، فرانسوی و غیره. بسیاری از رستوران های کوچک مسکو، غذاهای ویژه ای برای ناهار سرو می کنند که هزینه سفارش دادن آنها بین 200 تا 250 روبل است. این تخفیف ها تنها بین ساعات 12 ظهر و 3 بعد از ظهر ارائه می شوند و شامل یک کاسه سوپ یا پیش غذا، یک پرس کوچک از غذای اصلی، نان و یک نوشیدنی غیر الکلی هستند.در  سفر به مسکو، همچنین در شهر مسکو، کافه های زنجیره ای بسیاری وجود دارند که قهوه آنها عالیست. همچنین تعداد زیادی چایخانه بسیار خوب در این شهر وجود دارد. نکته جالب توجه این است که بیشتر کافه های مسکو، یک نوع قهوه ابداعی شهر موسکو که Raf نام دارد را در منوی خود جای داده اند.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
راهنمای سفر به روسیه

محل اقامت در مسکو

در سفر به مسکو در مورد محل اقامت نیز تنوع بسیار زیادی در شهر مسکو وجود دارد. همه نوع هتل و مسافرخانه ای با انواع سبک ها و برای هر سلیقه ای در این شهر یافت می شوند. بیشتر هتل ها و مسافرخانه های مسکو ، اینترنت وای فای رایگان در اختیار میهمانان خود می گذارند و دارای دستگاه های کامپیوتر هستند. تقریبا همگی این هتل ها کارت اعتباری می پذیرند. مناطق دیدنی مسکو  حتی با پرداخت مبلغی هزینه، دعوتنامه و فرم ثبت نام ویزا برایتان ارسال می کنند.

هتل های خوب با قیمت مناسب

مسافرخانه Comrade Hostel در خیابان Maroseyka، مسافرخانه بسیار تمیز و زیبایی است که صاحب آن شخص خوب و کمک دهنده ای می باشد. نزدیک ترین ایستگاه مترو : Kitai-Gorod

مسافرخانه Chillax Hostels در خیابان Kolobovskiy pereulok، یک مسافرخانه بسیار تمیز و مکان مرفحی برای اقامت است. کارمندان این هتل به زبان انگلیسی مسلط هستند و برخی به زبان های دیگر نیز صحبت می کنند. نزدیک ترین ایستگاه مترو : Trubnaya و  Tsvetnoi Bulvar

مسافرخانه Godzillas Hostel Moscow در خیابان Bolshoi Karetnyy، مسافرخانه ای زیبا با حمام های خیلی خوب است که کارکنان آن بسیار صمیمی هستند. نزدیک ترین ایستگاه مترو : Tsvetnoi Bulvar

 هتل های خوب با هزینه متوسط

هتل Alfa در خیابان Izmailovskoe shosse، در محل یک روستای قدیمی به نام Izmailovo ساخته شده است. روستایی که محل اقامت خارج شهر برای برخی تزارهای قدرتمند روسی محسوب می شد و برخی از بناهای قرون وسطایی باقی مانده از آن دوره هنوز در نزدیکی این هتل دیده می شوند. هتل Alfa در سال 1980 برای بازی های المپیک ساخته شد. اتاق های این هتل، دارای چشم انداز پانورامایی از دریاچه های زیبای Park و  هستند. نزدیک ترین ایستگاه مترو : Partizanskaya

 هتل های شیک و گران قیمت

هتل Golden Ring در خیابان Smolenskaya ulitsa، اتاق هایی با چشم انداز های خارق العاده دارد و در نزدیکی تمامی جاذبه های گردشگری شهر مسکو قرار گرفته است. همچنین به خیابان Arbat و ساختمان وزارت خارجه روسیه بسیار نزدیک است.

هتل Hilton Moscow Leningradskaya در خیابان Kalanchevskaya، هتل بسیار شیک و زیباییست که اتاق ها و سوییت های با سبک معاصر و چشم انداز های پانورامایی از مرکز شهر تاریخی مسکو به میهمانان خود ارائه می کند. و البته وای فای بسیار پر سرعت. نزدیک ترین ایستگاه مترو : Leningradsky

هتل Le Royal Meridien National در خیابان Mokhovaya در مجاورت میدان سرخ Red Square، هتلی زیبا و سنتی به سبک معماری آرت نوو Art Nouveau است؛ با اتاق های بزرگ، تمیز و بسیار راحت؛ دارای تلویزیون پلاسما، مینی بار و سایر امکانات رفاهی. نزدیک ترین ایستگاه مترو : ایستگاه های Ohotnii Ryad, Teatralnaya یا Ploshad Revolutsii.

مناطق دیدنی مسكو و راهنمای سفر به روسیه
راهنمای سفر به روسیه

وسایل نقلیه عمومی

پیشنهاد ما در دیدنی های مسکو این است که گشت و گذار در مرکز شهر مسکو را به صورت پیاده انجام دهید و برای مسافت های دورتر از مترو این شهر استفاده کنید. استفاده از مترو آسان است، معماری بسیار جالبی دارد و هزینه آن به طور کاملا منطقی، پایین است. آسان ترین راه برای پرداخت کرایه مترو، خریدن بلیط های سرخ رنگ چند سفره است که می توان از آنها برای استفاده از اتوبوس و تراموا نیز استفاده کرد. متروی مسکو از 5 صبح تا 1 بعد از نیمه شب باز است. درون هر قطار، نقشه مترو به زبان لاتین و وای فای رایگان وجود دارد؛ اما برای استفاده از وای فای می باید شماره تلفن روسی داشته باشید. برخی از واگن های قدیمی قطار دارای سیستم خنک کننده یا بخاری نیستند. اتوبوس های مسکو نیز از 5 صبح تا 1 بعد از نیمه شب کار می کنند؛ البته تعداد کمی مسیر اتوبوس رانی وجود دارد که در طول شب هم مردم را در شهر جابجا می کنند. در آخر، مراقب تاکسی هایی که در اطراف جاذبه های گردشگری مسکو به قصد شکار مسافران می گردند باشید. همه تاکسی ها دارای تاکسی مترهایی هستند که مبلغ بسیار بالایی را برای مسافتی کوتاه تعیین می کنند. بنابراین در سفر به مسکو قبل از سوار شدن در این تاکسی ها، در مورد یک کرایه ثابت با راننده توافق کنید. اپلیکیشن های آژانسی مانند Uber، Yandex Taxi و GetTaxi (نمونه غیر ایرانی اسنپ و تپسی) نیز وجود دارند که بسیار قابل اعتماد و محبوب هستند.

امنیت در مسکو

شهر مسکو، در طول تاریخ، رتبه بسیار خوبی در پایین بودن جرم و جنایت داشته است؛ اما بههر حال یک شهر بسیار بزرگ است که می بایست سعی کنید در آن از خود محافظت کنید. از سفارت یا کنسول گری کشور خود در مسکو ، در مورد ملزومات، سلامتی، امنیت، قوانین محلی و رسم و رسوم این کشور اطلاعات کسب کنید. همیشه و در همه حال در حال بازدید از دیدنی های مسکو، پاسپورت خود را بهمراه داشته باشید و از رفتن به کوچه ها و خیابان های تاریک و خلوت بپرهیزید. نکته مهم دیگری که می بایست بخاطر بسپارید این است که در طول فصل زمستان، خیابان های مسکو بسیار لیز هستند. بنابراین در  سفر به مسکو بهتر است از کفش های مناسب (ترجیحا چکمه) و بارانی یا کاپشن ضد آب استفاده کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.