معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

۱۰ مورد از عرقیات مفید در کاهش قند خون

0

عرقیات مفید در کاهش قند خون موضوع این بخش از مجله گردشگری کاروان است. در این بخش ۱۰ عرق گیاهی را به شما معرفی میکنیم که موجب کاهش قند خون و بهبود دیابت می شود. امیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

 

عرقیات مفید در کاهش قند خون
عرقیات مفید در کاهش قند خون

یونجه از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

یونجه سلطان گیاهان دارویی است. چون مقدار فراوانی از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن را دارا می باشد. از مهمترین خواص یونجه می توان به کاهش و تنظیم قند خون اشاره کرد.

آلوئه ورا از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

طبق اطلاعات بدست آمده مصرف منظم عرق آلوئه ورا موجب  ایجاد ثبات در میزان گلوکز در جریان خون می باشد. در آلوئه ورا آنزیمهایی نظیر آمیلاز و لیپاز وجود دارد که به کاهش چربی و قند خون کمک می کند.

عرقیات مفید در کاهش قند خون
عرقیات مفید در کاهش قند خون

شوید از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

گیاه شوید برای کاهش چربی خون به ویژه تری گلیسرید که با قند خون ارتباط دارد استفاده می شود. شاید تا الان فکر میکردید شوید فقط برای کاهش چربی است. اما می تواند قند خون را هم کاهش دهد. شوید و عرق شوید باعث ترشح و جذب بهتر انسیولین و در نتیجه تنظیم قند خون خواهد شد.

گزنه از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

از گیاه گزنه برای کنترل دیابت استفاده می شود. گزنه طبیعت گرم دارد و از آن برای مشکلات کبد و مجاری ادراری و کنترل دیابت و مرض قند و … استفاده می شود.

برگ زیتون از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

مصرف عرق برگ زیتون هم مثل گلوکز، میزان ترشح انسولین از لوزالمعده (پانکراس) را افزایش دهد. با افزایش ترشح انسولین، قندخون در دیابتی ها کم کم به سطح نرمال می رسد.

دارچین از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

دارچین برای درمان دیابت توصیه می شود. دارچین در غشای سلولی همانند انسولین عمل میکند و در نتیجه نیاز شما به انسولین را فورا کاهش خواهد داد.

سیر از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

این گیاه بهترین درمان برای کاهش مستقیم قند خون، بازسازی سلول های لوزالمعده و تحرک آن برای تولید انسولین به حساب می آید.

شنبلیله از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

شنبلیله  برای کنترل بیماری دیابت استفاده می شود. شنبلیله موجب کاهش مقاومت انسولین در بدن شده و با افزایش تعداد گیرنده های انسولین در گلبول های قرمز، میزان قند خون را کنترل می کند.پس می توانید برای کاهش قند خون از شنبلیله استفاده کنید.

عرقیات مفید در کاهش قند خون
عرقیات مفید در کاهش قند خون

برگ گردو از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

طبق اطلاعات بدست آمده عرق برگ گردو یکی از موارد بی نظیر در کاهش و تنظیم قند خون می باشد. دلیل ان هم وجود انواع آنتی اکسیدان در آن است.

خار مریم از عرقیات مفید در کاهش قند خون :

خارمریم دوست کبد است. گیاه خار مریم دارای عنصر فعالی به نام “سیلی مارین” است که از کبد محافظت می کند. این عنصر ضد اکسید به مراتب قویتر از ویتامین C , E بوده و در درمان بیماری های کبد مثل : سیروز کبدی، هپاتیت B مزمن، بیماریهای الکلی مزمن کبد و آسیبهای وارده بر کبد در اثر مواد سمی و همچنین در تنظیم و کاهش قند خون تاثیر زیادی می گذارد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان درباره عرقیات مفید در کاهش وزن تقدیم تان کردیم بهره کافی را برده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.