خانه » اخبار گردشگری » آبشار دره عشق اردل در استان چهارمحال

آبشار دره عشق اردل در استان چهارمحال

به گزارش مجله گردشگری کاروان آبشار دره عشق اردل در موقعیت جغرافیایی E504713 N314549 در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. دره عشق  در بخش جنوب غربی استان و دربخش ناغان واقع گردیده است . این ابشار بسیار زیباست . اگر به این منطقه امدید حتما از این ابشار دیدن کنید.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

آبشار دره عشق اردل و تصاویر آن

طبق اطلاعات بدست امده آبشار دره عشق محل گذر مهمترین رودخانه استان یعنی کارونگ شمالی می باشد. از روستاهای مهم دره عشق میتوان ( از شمال غرب به سوی جنوب غرب) گل سفید ، جوزستان ، پوراز، برنجگان ، دورک ، دره عشق ، سرکون بالا و سرکون پایین، دره بید ، دره یاس، سررک ، گل کله و معدن را نام برد.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

باید بدانید که دره عشق منطبق بر گسل اصلی زاگرس می باشد و در واقع این دره محل برخورد دو صفحه بزرگ تکتونیکی (ایران و عربستان ) در گذشته زمین شناسی میباشد.

به گزارش مجله گردشگری کاروان ، کوه های سبزکوه و لجی به صورت دیواره ای سترگ در بخش شمال شرقی دره و کوه بزمنی ، کرمان و کرکنجی نیز به صورت دامنه های تند به همراه صخره ها و پرتگاه های فراوان در جنوب غرب نمایان است.آبشار دره عشق ,آبشار دره عشق اردل ,آبشار دره عشق شهرکرد , عکس آبشار دره عشق ,عکس آبشار دره عشق اردل ,عکس آبشار دره عشق شهرکرد , دره عشق , روستای دره عشق, مسیر دره عشق, آبشار عشق

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

ارتفاع کم کناره های رودخانه و تغییر بسیار زیاد بلندی در فاصله خیلی کم سبب تنوع میکرو کلیماهای (آب و هوای ریز یا خرد) گوناگون شده و به همین خاطر از آب و هوای گرم تا تا آب و هوای سرد را فاصله حدود دو تا سه هزار متری می توان دید.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

تنوع در جنس سنگها ، شیب دامنه ها ، شکل دامنه ها ( پرتگاه ها ، دیواره ها ، صخره ها ، دره های کوچک و..) پوشش گیاهی و غیره باعث جذابیت دو چندان این آبشار شده است.

در حقیقت ترکیب شکل ها و تنوع آنها چشم اندازهای بسیار شگفت انگیز و رویایی را بوجود آورده به ویژه در آغاز فصل بهار که انسان را به وجد می آورد و عاشق این همه زیبایی می کند و نام ” دره عشق” چه بسیار مناسب به آن می آید.

بیشتر بدانید : معرفی پارک کوه سنگی مشهد و تصاویر

آبشار زیبای دره عشق در نزدیکی روستای دره عشق در استان چهارمحال وبختیاری قرار دارد. این آبشار در دل جنگلهای منطقه ی حفاظت شده ی هلن و در منطقه مشایخ قرار داشته و منظره ای زیبا و دیدنی را برای علاقه مندان به طبیعت رقم زده است .

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

آبشار زیبای دره عشق با سرعت زیاد از دل كوه بیرون می جهد و بیش از یكصد متر ارتفاع دارد. در كنار این آبشار رود كارون به آرامی جاری است و در تركیب با انارستان ها و شالیزارهای روستاهای دره عشق و دورك شاهپوری، فضای شگفت انگیزی را به وجود آورده است.

(No Ratings Yet)
Loading...

همچنین ببینید

دره های دیدنی ایران بهمراه تصاویر دشت های سرسبز

دره های دیدنی ایران بهمراه تصاویر دشت های سرسبز

مطلب گردشگری و سایت کاروان قصد دارد تصاویری از دره های دیدنی ایران که بسیار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *