معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آبشار دره عشق اردل در استان چهارمحال

0

به گزارش مجله گردشگری کاروان آبشار دره عشق اردل در موقعیت جغرافیایی E504713 N314549 در استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد. دره عشق  در بخش جنوب غربی استان و دربخش ناغان واقع گردیده است . این ابشار بسیار زیباست . اگر به این منطقه امدید حتما از این ابشار دیدن کنید.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

آبشار دره عشق اردل و تصاویر آن

طبق اطلاعات بدست امده آبشار دره عشق محل گذر مهمترین رودخانه استان یعنی کارونگ شمالی می باشد. از روستاهای مهم دره عشق میتوان ( از شمال غرب به سوی جنوب غرب) گل سفید ، جوزستان ، پوراز، برنجگان ، دورک ، دره عشق ، سرکون بالا و سرکون پایین، دره بید ، دره یاس، سررک ، گل کله و معدن را نام برد.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

باید بدانید که دره عشق منطبق بر گسل اصلی زاگرس می باشد و در واقع این دره محل برخورد دو صفحه بزرگ تکتونیکی (ایران و عربستان ) در گذشته زمین شناسی میباشد.

به گزارش مجله گردشگری کاروان ، کوه های سبزکوه و لجی به صورت دیواره ای سترگ در بخش شمال شرقی دره و کوه بزمنی ، کرمان و کرکنجی نیز به صورت دامنه های تند به همراه صخره ها و پرتگاه های فراوان در جنوب غرب نمایان است.آبشار دره عشق ,آبشار دره عشق اردل ,آبشار دره عشق شهرکرد , عکس آبشار دره عشق ,عکس آبشار دره عشق اردل ,عکس آبشار دره عشق شهرکرد , دره عشق , روستای دره عشق, مسیر دره عشق, آبشار عشق

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

ارتفاع کم کناره های رودخانه و تغییر بسیار زیاد بلندی در فاصله خیلی کم سبب تنوع میکرو کلیماهای (آب و هوای ریز یا خرد) گوناگون شده و به همین خاطر از آب و هوای گرم تا تا آب و هوای سرد را فاصله حدود دو تا سه هزار متری می توان دید.

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

تنوع در جنس سنگها ، شیب دامنه ها ، شکل دامنه ها ( پرتگاه ها ، دیواره ها ، صخره ها ، دره های کوچک و..) پوشش گیاهی و غیره باعث جذابیت دو چندان این آبشار شده است.

در حقیقت ترکیب شکل ها و تنوع آنها چشم اندازهای بسیار شگفت انگیز و رویایی را بوجود آورده به ویژه در آغاز فصل بهار که انسان را به وجد می آورد و عاشق این همه زیبایی می کند و نام ” دره عشق” چه بسیار مناسب به آن می آید.

بیشتر بدانید : معرفی پارک کوه سنگی مشهد و تصاویر

آبشار زیبای دره عشق در نزدیکی روستای دره عشق در استان چهارمحال وبختیاری قرار دارد. این آبشار در دل جنگلهای منطقه ی حفاظت شده ی هلن و در منطقه مشایخ قرار داشته و منظره ای زیبا و دیدنی را برای علاقه مندان به طبیعت رقم زده است .

آبشار دره عشق اردل
آبشار دره عشق اردل

آبشار زیبای دره عشق با سرعت زیاد از دل كوه بیرون می جهد و بیش از یكصد متر ارتفاع دارد. در كنار این آبشار رود كارون به آرامی جاری است و در تركیب با انارستان ها و شالیزارهای روستاهای دره عشق و دورك شاهپوری، فضای شگفت انگیزی را به وجود آورده است.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.