آبشار بیشه دورود یکی از مکانهای بسیار زیبای این منطقه است که حدودادر موقعیت جغرافیایی E485241 N331949 در استان لرستان قرار دارد.  آبشار بیشه  یکی از زیباترین آبشارهای کشور میباشد. به گزارش مجله گردشگری کاروان این آبشار زیبا در بخش پاپی خرم آباد و در ایستگاه راه آهن بیشه قرار دارد.

آبشار بیشه در دل کوههای زاگرس و از جاذبه های دیدنی شهر درود در استان لرستان میباشد. آبشار بیشه  تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر فاصله دارد.

عکسهای آبشار بیشه در دورود

آبشار بیشه دورود در لرستان در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد. به همین دلیل مسافران راه آهن از این آبشار دیدن کرده و به شدت بهره مند می شوند.

شهرستان دورود با مساحت ۱۳۲۶ کیلومتر مربع، ۱۶۰۵۸۷ نفر جمعیت  دارد. این منطقه در شرق استان لرستان واقع شده و مرکز آن شهر دورود است.

به گزارش مجله گردشگری کاروان شهرستان دورود از شمال به شهرستان های بروجرد و سربند، از شرق به شهرستان ازنا، از جنوب به شهرستان الیگودرز و از غرب به شهرستان خرم آباد محدود می شود.

    عکسهای آبشار بیشه در دورود

همچنین باید بدانید که شهرستان دورود آب و هوای معتدل کوهستانی داشته و متوسط بارندگی سالانه آن ۶۷۰ میلی متر است.

ارتفاع آبشار بیشه دورود در لرستان ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمین است و تا وصل شدن به رودخانه سزار ۱۰متر است. همچنین طبق امار بدست امده عرض تاج آبشار ۲۰ متر گزارش شده است.

عکسهای آبشار بیشه در دورود

در بالای آبشار بیشه ، روبروی ایستگاه چشمه‌های زیادی وجود دارد که از دل کوه بیرون می ایند و زمزمه کنان از وسط ایستگاه قطار عبور  میکنند.

بیشتر بدانید : مشخصات و عکسهای آبشار نیاگارا

به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه از این آبشار و از طرفی هوای خنک و با طراوت، سرسبزی و شادابی کوه‌های بلند و دلنشین،  بیشه را به یک منطقه دیدنی و جذاب برای گردشگران تبدیل کرده‌است.

عکسهای آبشار بیشه در دورود

مسیر آبشار بیشه از مکانهای دیدنی خرم آباد و دورود

اگر قصد رفتن به این ابشار زیبا را دارید باید بگوییم که مسیر دسترسی به آبشار بیشه از طریق راه آسفالته از خرم‌آباد حدود ۶۵ کیلومتر است. این مسیر از کنار ایستگاه قطار زیر پل راه آهن می‌ گذرد و برای رسیدن به آن باید حدود چند صد متری پیاده روی کرد تا به آبشار رسید . همچنین طبق امار بدست امده از شهرستان دورود تا بیشه با قطار در حدود ۳۰ دقیقه است.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان درباره آبشار بیشه دورود در لرستان تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید.

پیشنهاد میکنیم دیدن از این ابشار را هر گز از دست ندهید و جزو برنامه های تقریحی خود قرار دهید.