معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

آبشار نوژیان از آبشارهای لرستان و عکس

0

آبشار نوژیان یکی از بلندترین ابشارهای لرستان در نزدیکی خرم اباد است که از زیبایی بی نظیری برخوردار است. سالانه مسافران زیادی به این منطقه زیبا رفته و از زیبایی های ان دیدن میکنند. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی درباره آبشار نوژیان خرم آباد و همچنین عکسهای این ابشار زیبا را تقدیمتان می کنیم.

آبشار نوژیان خرم آباد

آبشار نوژیان خرم آباد

آبشار نوژیان خرم آباد یکی از بلندترین آبشار های ایران است که در نزدیکی خرم اباد واقع در استان لرستان میباشد. آبشار نوژیان خرم آباد در ۳۸ کیلومتری جنوب شرقی خرم‌ آباد بخش پاپی آن می باشد. آبشار نوژیان دارای ۹۵ متر ارتفاع و  ۵ متر عرض تاج است . البته این ارتفاع و عرض با توجه به میزان بارش و فصول سال متغیر است. آبشار نوژیان یکی از زیباترین آبشارهای لرستان و ایران است.

آبشار نوژیان خرم آباد

برای رسیدن به آبشار نوژیان خرم آباد باید مسیر طولانی و پر پیچ و خمی را طی کنیم . ولی پس از این سختی و دیدن این همه زیبایی واکنش ما دیدنی خواهد بود.

منبع آب آبشار نوژیان خرم آباد چشمه های بالادست است و در ابتدای فصل بهار مسلما آب بیشتری دارد.  هرچه به اواخر تابستان نزدیک شویم بخصوص در ایام خشکسالی، آب آبشار کمتر شده و خب مسلما زیبایی ان هم کم می شود.

به گزارش مجله گردشگری کاروان در سمت راست آبشار نوژیان خرم آباد رودخانه کوچکی وجود دارد که آب آن از چشمه های گوناگون نزدیک ان تامین می شود.

آبشار نوژیان خرم آباد

جالب است بدانید که آب حاصل از آبشار نوژیان خرم آباد ، رودخانه کوچکی را تشکیل می دهد که پس از گذر از نواحی پایین دست، نهایتاً به رودخانه سزار منتهی میگردد.

آب رودخانه خنک است و محل مناسبی برای پرورش ماهی های سردابی مثل قزل آلا میباشد. به همین دلیل هم در پایین دست آبشار حوضچه های پرورش ماهی زیادی وجود دارد.

آبشار نوژیان خرم آباد

نحوه دسترسی آبشار نوژیان خرم آباد

به گزارش مجله گردشگری کاروان فاصله آبشار نوژیان خرم آباد از سه راهی پلیس راه خرم آباد – بروجرد ۵۲ کیلومتر است. اگر از پلیس راه حدود ۱۴ کیلومتر در جاده کمربندی خرم آباد به سمت جنوب بروید، یک سه راهی را خواهید دید.

در این سه راهی تابلوی راهنمای آبشار نوژیان خرم آباد در سمت مقابل جاده نصب گردیده است. از این سه راهی به سمت مشرق دست چپ بپیچید. جاده پس از طی چند کیلومتر کوهستانی دیده می شود.

آبشار نوژیان خرم آباد

این مسیر، طبیعتِ جنگلی دارد و پر از درختان بلوط است. از ابتدای سه راهی تا آبشار دقیقاً ۳۸ کیلومتر فاصله است.

۳۲ کیلومتر مسیر آسفالت و ۶ کیلومتر آخر خاکی است. مسیر خاکی برای اتومبیل های معمولی قابل تحمل است.

کل مسیرِ ۳۸ کیلومتری فاقد علائم راهنمایی و رانندگی هشداردهنده و گارد ریل است. مراقب پیچ های تند جاده باشید.

بیشتر بدانید : مجموعه توریستی مخمل کوه در خرم آباد

آبشار نوژیان خرم آباد

امنیت منطقه آبشار نوژیان خرم آباد

مردم منطقه عموماً انسان هایی محترم و قابل اعتمادند. حرکت شبانه در مسیر کوهستانی می تواند خطرات جاده ای برای شما ایجاد کند. سعی کنید در روز این مسیر را طی کنید. این مسیر تا کنون امن بوده و هیچ نا امنی اطلاع رسانی نشده است.

آبشار نوژیان خرم آباد

بهترین زمان بازدید آبشار نوژیان  Noujian waterfall

بهترین زمان بازید ( از لحاظ زیبایی طبیعت، آبشار و درجه حرارت) ماه های اردیبهشت و خرداد است. هرچه به اواخر تابستان نزدیکتر شویم، آب آبشار کمتر خواهد شد و در خشکسالی ها احتمال اینکه آبشار خشک شود وجود دارد. زمستان فصل مناسبی برای گردشگری در این منطقه نیست.

روستای سنگ تراشان، نزدیکترین روستا به آبشار. لازم به توضیح است از همین روستا می توانید به سمت آبشار وارک (wark) حرکت کنید.

امکانات رفاهی آبشار نوژیان خرم آباد و عکسهای آبشار نوژیان خرم آباد

* متاسفانه اکثر جاذبه های طبیعی ایران فاقد امکانات رفاهی میباشند. آبشار نوژیان هم مثل دیگر جاذبه ها فاقد هرگونه امکانات رفاهی است.

* آبشار نوژیان رستوران و فروشگاه وجود ندارد.

آبشار نوژیان خرم آباد

* نزدیکترین پمپ بنزین آبشار نوژیان در فاصله ۴۲ کیلومتری است. بنابراین برای یک مسیرِ کوهستانی ( رفت و برگشت حدود ۸۰ کیلومتر ) بنزین داشته باشید.

* آب آبشار و رودخانه مجاور آن از چشمه های نزدیک تأمین می شود و آبی گوارا است. اما ترجیحاً آب آشامیدنی بهداشتی همراه داشته باشید.

* در آبشار نوژیان آنتن دهی تلفن همراه وجود ندارد. پس قبل رفتن به این قسمت به خانواده اطلاع دهید که نگران نشوند.

* نزدیکترین روستا به آبشار نوژیان خرم اباد در فاصله دو کیلومتری است اما متاسفانه نمی توانند امکانات قابل توجهی به شما ارائه دهند.

آبشار نوژیان خرم آباد

آبشار نوژیان خرم آباد

آبشار نوژیان خرم آباد

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان با موضوع آبشار نوژیان خرم آباد تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. پیشنهاد می کنیم برنامه مسافرتی به خرم اباد تنظیم کنید و در کنار دیدن سایر مکانهای دیدنی این شهر از آبشار نوژان هم دیدن کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.