به گزارش مجله گردشگری کاروان آبشار گریت یکی از آبشارهای ایران ( آبشارهای لرستان) در روستاى گریت میباشد. این روستا در فاصله ۵۰ کیلومترى شهرستان خرم آباد و در ۳۰ کیلومتری ایستگاه راه‌آهن سپید دشت در دره‌ای خوش آب و هوا همراه با درختان بلوط واقع شده است.
 عکسهای آبشار گریت خرم آباد
طبق اطلاعات بدست امده فاصله آبشار گریت خرم آباد تا بخش پاپى روستای گریت تقریبا یک ساعت پیاده روى دارد .
عکسهای آبشار گریت خرم آباد
  آبشار گریت خرم آباد از زیباترین جاذبه هاى طبیعى و گردشگرى دیدنى استان لرستان است. تا کنار آبشار جاده ماشین رو وجود دارد. ارتفاع آبشار ۱۵ متر و عرض تاج آن ۱۷ متر است.

این آبشار در گویش محلى به « تاف هفت چشمه » معروف است . پوشش جنگلى اطراف آبشار را در ختان بلوط ، زالزالک و مو وجود دارد .

عکسهای آبشار گریت خرم آباد

عکسهای آبشار گریت خرم آباد

منطقه گریت دارای زمستانهای برفی و سرد و بهار و تابستان خنک، معتدل و بسیار سرسبز و چشم‌نواز می‌باشد. مالکیت اراضی منطقه در اختیار منابع طبیعی و بخشی نیز در اختیار روستاییان ساکن منطقه‌است.

عکسهای آبشار گریت خرم آباد

این آبشارها در مسیر عبور رودخانه ترس گریت به طرف رودخانه سزار بر اثر عبور از ناهمواریهای منطقه و مسیر عبور رودخانه ترس بوجود آمده‌است.

عکسهای آبشار گریت خرم آباد

در فصل بهار و ابتدای تابستان در اطراف آبشار و دامنه ارتفاعات منطقه گل‌های فراوان و زیبا به همراه پوشش گیاهی و جنگل انبوه درختان بلوط، زیبایی خاصی به منطقه می‌دهد و چشم‌انداز زیبایی را در برابر چشم بینندگان قرار می‌دهد. ارتفاع متوسط این آبشارهای سه‌گانه ۱۵ متر است.

  عکسهای آبشار گریت خرم آباد عکسهای آبشار گریت خرم آباد

راه دسترسی آبشار گریت از جاهای دیدنی خرم آباد

– جاده آسفالت خرم‌آباد به سپیددشت و سپیددشت به سمت ایستگاه راه‌آهن تهران به جنوب خرم‌آباد از طریق جاده آسفالت از شهر سپیددشت به سمت خرم‌آباد می‌باشد.

–  مسیر دیگر آن از طریق محور خرم‌آباد به بروجرد و کیلومتر ۱۵ این جاده از خرم‌آباد به سمت بروجرد از طریق محور خرم‌آباد – سپیددشت می‌باشد.

عکسهای آبشار گریت خرم آباد

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان درباره آبشار گریت تقدیمتان کردیم بهره مند شده باشید. پیشنهاد می کنیم اگر برای سفر به خرم اباد رفتید دیدن این ابشار را فراموش نکنید.

این منطقه زیبایی های خاص خود را دارد و گویی قطعه ای از بهشت در زمین است.