معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی پارک ساعی تهران و تصاویر

0

بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران یکی از پارک های معروف و زیبای عمومی تهران است . این پارک مساحتی حدود ۱۲ هکتار در خیابان ولیعصر دارد. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی را درباره این پارک تقدیمتان می کنیم.

بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران دارای پوشش گیاهی بسیار متنوع است . از جمله : چنار٬ کاج تهران٬ سرو شیرازی، سرو نقره‌ای، سرو بادبزنی، سرو تبری٬ برگ ‌بو، افرا، نارون‌، سدروس‌، ماگنولیا، یاس وحشی‌، ژنیگو، زالزالک، گردو و سیب .

عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران

بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران

به گزارش مجله گردشگری کاروان قسمتی از بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران به باغ ژاپنی معروف است . در این قسمت از پرندگان آبزی نگه‌ داری می‌ شود.

در قسمت حیات‌وحش بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران ، حیوانات دیگری از جمله خرگوش٬ قوچ٬ غاز٬ قو٬ مرغابی٬ سنجاب٬ طوطی وحشی و طاووس نگهداری می شوند که زیبایی زیادی به این پارک بخشید  است.

بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران دارای شش ورودی است و در پی توسعه و تجهیز بوستان، بناهایی مانند جوی، برکه، آبشار و زمین بازی احداث گردیده اند.

به گزارش کاروان در طراحی این پارک تلاش شده که بیشتر حرکت‌های موجود، اسلیمی باشند تا یک نوع اختلاف سطح بوجود بیاید و از پله‌ تا حد ممکن استفاده نشود.

محل بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران در سال ۱۳۲۴ خورشیدی توسط مهندس کریم ساعی درخت‌کاری شد و در اختیار وزارت کشاورزی وقت قرار گرفت .

 بخوانید : معرفی پیست اسکی آبعلی تهران و تصاویر

سرانجام ایده طراحی اصلی پارک در دهه ۴۰ شکل گرفت و در سال ۴۲ با طراحی حسین محجوبی ساخته شد. تکمیل مراحل طراحی و ساخت پارک بین سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۲ ادامه یافت.

امکانات تفریحی و رفاهی بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران عبارتند از : زمین بازی، زمین اسکیت، زمین تنیس روی میز، فضای سبز، آلاچیق، حیات وحش پارک و شهر بازی کودکان .

عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران

عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران

در گوشه ای از بوستان ساعی تهران یا پارک ساعی تهران حیوانات وحشی را برای فروش گذاشته اند. این حرکت بارها توسط گروه های حمایت از حیوانات تقبیح شده ولی تاکنون اقدامی در جهت حمایت از این حیوانات وحشی و برگرداندن آنها به زیستگاه اصلی شان صورت نگرفته.

عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران
عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران

عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران عکسهای بوستان ساعی تهران یا عکسهای پارک ساعی تهران

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از کاروان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید حداقل یکبار به این پارک بروید و از بخش هایم ختلف ان دیدن کنید. مطمین باشید که ضرر نمیکنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.