معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی کاخ شیروان شاه در باکو و آذربایجان

0
کاخ شیروان شاه در باکو یکی از مکانهای دیدنی باکو و آذربایجان است که زیبایی خاص خود را دارد. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی را درباره این مکان در اختیارتان می گذاریم.
کاخ شیروان شاه یا کاخ شیروان شاهی مجموعه ای بزرگ ، زیبا و تاریخی میباشد که در درون شهر باکو قرار دارد. این کاخ توسط شاه شیخ ابراهیم اول و در سال ۱۴۱۱ ساخته شده و قدمتی ۶۰۰ ساله دارد
.
عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو

کاخ شیروان شاه در باکو

کاخ شیروان شاه در باکو در سال ۱۹۶۴ به عنوان موزه مرکزی معرفی شد. طبق اطلاعات بدست امده از آن زمان تا الان، مرمت و بازسازی آن در حال انجام شدن میباشد.

به گزارش کاروان کاخ شیروان شاه (Palace o2014f the Shirvanshahs)، بزرگترین اثر تاریخی معماری شیروان – آبشرون آذربایجان ، در شهر باکو میباشد.کاخ شیروان شاه در باکو شامل ساختمان اصلی قصر، چنبره دفن، مسجد شاه با یک مناره، مقبره سید یحیی باکویی ،پورتالی درضلع  شرقی ، دروازه مراد، مخزن آب  و بقایای  حمام خانه می باشد. این قصر بر روی اسکناس ده هزار مناتی آذربایجان به تصویر کشیده شده است.

عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو

ساختمان اصلی کاخ شیروان شاه در باکو در سال ۱۴۱۱ توسط شیروان شاه شیخ ابراهیم اول شروع  به احداث گردید. این ساختمان دو طبقه دارای  ۵۰ ابعاد مختلف است و با سه راه پله باریک و پیچ در پیچ به هم متصل می شوند. پس از فتح باکو توسط صفوی در سال ۱۵۰۱،  در طی چند قرن این  “قصر”  متروکه باقی ماند و بخش های زیادی از آن تخریب گردید. مجتمع کاخ شیروان شاه، در سال ۱۹۶۴ به عنوان موزه مرکزی معرفی گردید .

طبق اطلاعات بدست امده کاخ شیروان شاه در باکو شامل ساختمان اصلی قصر، چنبره دفن، مسجد شاه با یک مناره، مقبره سید یحیی باکویی ،پورتالی درضلع  شرقی ، دروازه مراد، مخزن آب  و بقایای  حمام خانه است. این قصر بر روی اسکناس ده هزار مناتی آذربایجان به تصویر کشیده شده است.

زنگ تفریح : عکسهای عمارت کازرونی بوشهر و توضیحات

عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو

عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو
عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو
عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو
عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو

کاخ شیروان شاه توسط سازمان های میراث فرهنگی آذربایجان در سال ۱۹۶۴ به عنوان موزه ی مرکزی باکو معرفی شده و بعد از آن تا هم اکنون در حال بازسازی و مرمت است.

در کاخ شیروان شاه میتوانید آثار اسلامی بسیاری از جمله مسجد و معماری اسلامی طاق های شبستان را در آن ببینید ، حتی دروازه های این کاخ نیز دارای سردر های با زبان عربی و اسلامی می باشند.

عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو
عکسهای کاخ شیروان شاه در باکو

امیدواریم از این بخش از مجله گردشگری کاروان بهره کافی را برده باشید.

بیشتر بدانید :

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.