معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

عکسهایی از غارهای الورا در هند

0

غارهای الورا یکی از مکانهای دیدنی در هند هستند که سالانه بازدیدکنندگان زیادی به انجا می روند. کلا هندوستان مکانهای دیدنی زیادی دارد. در این بخش از مجله گردشگری کاروان تصاویری از غارهای الورا در هند را به شما نشان میدهیم.

غارهای الورا در هند

غارهای الورا در هند

اگر به هند سفر کردید سعی کنید تجربه دیدن این غارها را از دست ندهید. به گزارش کاروان غارهای الورا در هند در ۳۰ کیلومتری اورانگاباد در ایالت ماهاراشترا هندوستان قرار دارد . لازم به ذکر است که غارهای الورا در هند بین قرن‌های پنجم و دهم ساخته شده‌ است.

غارهای الورا در هند

 غارهای الورا در هند در سال ۱۹۸۳ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

طبق اطلاعات بدست امده غارهای الورا در هند شامل ۱۲ غار بودایی متعلق به قرن‌های ششم و هشتم میلادی، ۱۷ غار هندو متعلق به قرن‌های ششم و نهم، و ۵ غار برهما، بودایی متعلق به قرن هشتم و دهم میلادی است.  به گزارش مجله گردشگری کاروان همه این غارها در مجاورت هم ساخته شده اند و این  نشان دهنده هماهنگی مذهبی رایج در این دوره از تاریخ هند است.

غارهای الورا در هند

بخوانید : معرفی باغ محتشم رشت پارک شهر رشت

به گزارش مجله گردشگری کاروان غارهای الورا در ایالت ماهاراشترا هندوستان و در ۲۹ کیلومتری شمال‌غربی شهر اورنگ‌آباد و در ۱۰۰ کیلومتری غارهای اعجاب‌آور آجانتا قرار دارد.

طبق اطلاعات بدست امده الورا بزرگترین و پیچیده‌ترین صومعه سنگی در جهان است.

این غارهای زیبا بناهایی از خدایان و الهگان آیین‌های بودا، هندو و جین (Jain) میباشد که به‌عنوان میراث جهانی در یونیسف ثبت گردید.

با توجه به دست‌نوشته‌های بارودا (Baroda) در سال ۸۱۲ بعد از میلاد، الورا مخفف نام باستانی Elapura است.

این نکته را هم به اطلاع می رسانیم که الورا شامل ۱۰۰ غار حفاری‌ شده در دل کوه بین زمانهای ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ بعد از میلاد است که تنها بازدید از ۳۴ تای آنان ممکن می باشد. غارهای ۱ تا ۱۲ متعلق به آیین بودا، ۱۳ تا ۲۹ متعلق به آیین هند و ۳۰ تا ۳۴ مربوط به آیین جین گزارش شده است.

غارهای الورا، بیان‌کننده هماهنگی مذهبی در هند باستان است که بنا به گفته بازدیدکنندگان از غارهای آجانتا بسیار زیبا تر و باشکوه‌ تر می باشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان درباره غارهای الورا در هند در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. از این غارهای زیبا در سر تا سر جهان وجود دارد که همه نشان دهنده قدرت عظیم خداوند است.

بیشتر بدانید :

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.