معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

کلیسای جامع سیه نا جاهای دیدنی ایتالیا

0

کلیسای جامع سیه نا یکی از مکانهای دیدنی در ایتالیا است که طرفداران خاص خود را دارد. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی را درباره ان در اختیارتان میگذاریم.

کلیسای جامع سیه نا
کلیسای جامع سیه نا

کلیسای سیه نا یا کلیسای جامع سیه نا

به گزارش مجله گردشگری کاروان کلیسای جامع سیه نا ، یک کلیسای قرون وسطی در شهر سیه نای ایتالیا میباشد. این کلیسا اکنون به سانتا ماریا آسونتا (Santa Maria Asunta) اختصاص داده شده است.

طبق بررسی های بدست امده کلیسای جامع سیه نا، در اصل بین سال‌های ۱۲۱۵  و ۱۲۶۳ طراحی شده است.

کلیسای جامع سیه نا

کلیسای جامع سیه نابا داشتن دو جناح، گنبد و برج ناقوسی خود، به شکل یک صلیب طراحی شده است. گنبد آن بر یک پایه شش ضلعی که دارای ستون است قرار گرفته است.

قسمت داخلی و خارجی کلیسای جامع سیه نا ، با سنگ مرمر سفید و سبز-سیاهی که در ردیف‌های پی در پی استفاده شده‌اند تزیین گردیده.  سیاه و سفید، رنگ‌های نمادین سیه نا هستند و طبق باور عمومی، از رنگ اسب‌های سیاه و سفید بنیان‌گذار افسانه‌ای شهر، سنیوس و آسچیوس، الهام گرفته شده‌.

کلیسای جامع سیه نا.

نحوه طراحی و معماری کلیسای جامع سیه نا

طراحی برج کلیسای جامع سیه نا که به صورت منحصر به فردی با خطوط راه‌راه سیاه و سفید طراحی شده است، از سال ۱۳۱۳ شروع شده و نشان‌دهنده سبک تمدن رومی است.

برج ناقوس بلند و مربع شکل کلیسای جامع سیه نا ، در هر طبقه طاق‌ های بیشتری از طبقات زیرین داشته و زیبایی آن با  سقفی هرمی شکل به اوج می‌ رسد. بازویی جنوبی کلیسا، در ورودی ای دارد که با نام درب عفو و بخشش (Porto del Perdono) شناخته می‌شود و یک مدالیون نیم‌تنه مجسمه باکره و نوزاد که توسط دوناتلو ساخته شده است، در بالای آن قرار گرفته است.

نمای داخلی کلیسای سیه نا، به دلیل ستون‌های راه‌راه سیاه و سفید و دکوراسیون پر آب و تاب در هر سطح آن، نسبتاً گیج کننده است.

 بیشتر بدانید : عکسهای برج العرب دبی زیبا و دیدنی

کلیسای جامع سیه نا

چه کسانی کلیسای سیه نا را ساختند ؟

از جمله هنرمندان سیانایی که ساخت این پروژه را انجام دادند می‌توان به دومنیکو دی بارتولو، ماتئو دی جیووانی، پینتوریچیو  و به خصوص بکافومی که بین سال‌های ۱۵۱۷ تا ۱۵۴۷، ۳۵ صحنه از کتاب مقدس را طراحی کرد، اشاره کرد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از مجله گردشگری کاروان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید. ایران با اینکه اقلیت مسلمان هستند دارای کلیساهای زیادی است . پیشنهاد میکنیم از برخی از انها دیدن کنید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.