معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

معرفی باغ پرندگان اصفهان و بخشهای آن

0

باغ پرندگان اصفهان یکی از مکانهای معروف اصفهان است که سالانه بازدیدکنندگان زیادی حتی از خارج از ایران از ان دیدن میکنند. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی را در این باره در اختیارتان می گذاریم.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

عکسهای باغ پرندگان اصفهان و معرفی

باغ پرندگان اصفهان در سال ۱۳۷۵ به همت شهرداری اصفهان در ۴ کیلومتری غرب پل وحید در حاشیه زاینده رود و در انتهای پارک طبیعی ناژوان اصفهان احداثشد.

باغ پرندگان اصفهان مساحت ۵۵۰۰۰ مترمربع  را دارا است و  بخشی از پارک جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود به شمار می اید. به گزارش کاروان این باغ از معدود باغ های پرندگان در خاورمیانه است.

به گزارش مجله گردشگری کاروان مساحت داخلی زیر توری باغ ۱۷۰۰۰ مترمربع و مساحت توری که بر روی ۱۶ ستون متحرک به ارتفاع حداکثر ۳۲ متر قرار گرفته است ۴۰۰۰۰ مترمربع می باشد.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

در باغ پرندگان اصفهان در حدود ۴۰۰۰ قطعه در۱۳۰ گونه وجود دارد و به تدریج گونه های جدیدی به این مجموع اضافه می شود. تراکم گونه ای باغ پرندگان اصفهان متفاوت است و به عوامل مختلف بستگی دارد.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

در باغ پرندگان اصفهان زیستگاه های متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان برای آنها در نظر گرفته شده است. برای مثال :

=برکه های باغ جهت پرندگان آبچر نظیر اردک ها، فلامینکوها و… قفسهای شیشه ای برای پرندگانی که در آب و هوای اصفهان امکان زیست ندارند نظیر انواع طوطی ها، توکان ها و… صخره ها برای پرندگان مناطق سنگلاخی و بیابانی نظیر کبک، و تیهو و…

=فضاهای سبز و پر درخت جهت پرندگان مناطق جنگلی مانند قرقاول ها و قفس های فلزی برای پرندگانی که به دلایل مختلف امکان رهائی آنها در باغ وجود ندارد در نظر گرفته شده است.

زنگ تفریح : تاریخچه پل خواجو و عکسهای آن

بنابراین شما در باغ پرندگان اصفهان شاهد پنج محیط متفاوت برای پرندگان می باشید. برکه ها، صخره ها، قفس های شیشه ای، قفس های آهنی و فضای سبز جنگلی.

باغ پرندگان اصفهان علاوه بر داشتن جاذبه های تفریحی دارای واحدهای آموزشی علمی و تحقیقاتی نیز می باشد

  عکسهای باغ پرندگان اصفهان

واحدهای تخصصی فعال در باغ پرندگان اصفهان

واحدهای تخصصی فعال در باغ پرندگان عبارتند از :

ـ واحد تکثیر در باغ پرندگان اصفهان

طبق اطلاعات بدست امده در این بخش شرایط و امکانات مناسب جهت تخمگذاری و جوجه درآوری پرندگان فراهم می گردد. نگهداری از جوجه های تکثیر یافته تا مرحله رسیدن به سن خاص جهت رهاسازی در باغ پرندگان به عهده واحد تکثیر است.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

ـ واحد تغذیه در باغ پرندگان اصفهان

به گزارش مجله گردشگری کاروان برخی از پرندگان میوه خوار، برخی دانه خوار، برخی گوشتخوار و برخی همه چیز خوار می باشند. در واحد تغذیه  نیازهای پرندگان بر اساس جداول احتیاجات غذائی برآورده می گردد.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

 واحد کلینیک و بهداشت در باغ پرندگان اصفهان

پرندگان بیمار پس از تشخیص بیماری وارد  واحد کلینیک و بهداشت خواهند شد. پس از معاینه کامل بر اساس نظر دامپزشک باغ پرندگان و تجارب کارشناس مربوطه درمان می شوند. ضد عفونی و بهداشت کلیه قسمت های باغ به عهده این بخش می باشد. واکسیناسیون ماهانه پرندگان علیه بیماری نیوکاسل نیز از وظایف این بخش است.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

ـ واحد قرنطینه در باغ پرندگان اصفهان

به گزارش مجله گردشگری کاروان باغ پرندگان پذیرای پرندگانی است که توسط افراد دوستدار پرنده به باغ اهدا می شود. علاوه بر این در دوره های زمانی مختلف بسته به نیاز، پرندگان جدیدی خریداری می گردد.

طبق بررسی های بدست امده جهت کنترل بیماری ها و جلوگیری از گسترش آنها در این مجموعه، پرندگان تازه وارد ابتدا به مدت ۱۴-۱۰ روز وارد قرنطینه می شوند و پس از انجام آزمایشات لازم در صورت سلامتی وارد باغ پرندگان می گردند.

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

واحد تاکسیدرمی در باغ پرندگان اصفهان

طبق بررسی های بدست امده تاکسیدرمی به معنای فن نگهداری درازمدت پیکر جانوران است. در تاکسیدرمی پس از پوست کنی لاشه و چربی زدائی از پوست و همچنین پرآرائی، قالبی به اندازه بدن پرنده تهیه و پس از اسکلت بندی پوست پرنده روی این قالب کشیده می شود.

امیدواریم از اطلاعاتی که در مجله گردشگری کاروان در اختیارتان گذاشتیم بهره کافی را برده باشید.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.