معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

دریاچه چورت یا دریاچه میانچه در ساری

0

دریاچه چورت یک از زیباترین دریاچه های ایران است که در شمال شرقی استان مازندران و بخش چهاردانگه شهرستان ساری وجود دارد. طبق بررسی های بدست امده دریاچه چورت در سال ۱۳۲۰ بر اثر زمین لرزه و رانش زمین و در تیجه بسته شدن مسیر آب چشمه ای که در کنار دریاچه قرار دارد، تشکیل شده است.

عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه

دریاچه چورت در ساری یا دریاچه میانچه

به گزارش مجله گردشگری کاروان وسعت دریاچه چورت حدود ۲٫۵ هکتار می باشد. نام دیگر ان از زبان محلی ها دریاچه میانشه است. ولی خب اکثرا به دلیل نزدیکی آن به روستای چورت به آن دریاچه چورت می گویند.

یکی از زیبایی های این دریاچه زمانییست که آب دریاچه پایین می آید. در این هنگام باقیمانده درخت هایی که در کف دریاچه هستند پیدا می شود و منظره زیبایی تشکیل خواهد شد.

این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های ایران و جزو مهمترین جاذبه های تفریحی استان مازندران است. برای رفتن به دریاچه چورت می توانید مسیر جنگلی را در پیش بگیرید و لذت پیاده روی در میان درختان انبوه را هم تجربه کنید.

عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه

نگران رفت و امد نباشید. به گزارش مجله گردشگری کاروان این مسیر مجهز به استراحتگاه و سرویس های بهداشتی می باشد و همین از سختی پیاده روی شما کم خواهد کرد و باعث می شود شما لذت مسیر را تجربه کنید.

برای رسیدن به دریاچه چورت ، باید مسیر ساری کیاسر را طی کنید. بعد از طی مسافتی در حدود ۲۵ کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی خواهید شد. ۱۵کیلومتر جلوتر، در جاده آسفالته به روستای چورت می رسید.

بعد از طی مراحل قبل ، پس از روستا چندین مسیر خاکی برای دسترسی به دریا وجود دارد. مسیر جاده خاکی به طول ۱۰ کیلومتر به دریاچه چورت می رسد. افراد محلی هم میتوانند شما را در این مسیر راهنمایی کنند.

 بیشتر بدانید : تاریخچه و عکسهای تخت جمشید شیراز

عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه

عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه

در این بخش از مجله گردشگری کاروان عکسهای دریاچه چورت را در اختیارتان می گذاریم.

عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه    عکسهای دریاچه چورت یا دریاچه میانچه

امیدواریم از اطلاعاتی که درباره این مکان دیدنی تقدیمتان کردیم بهره کافی را برده باشید. سعی کنید اگر سازی جزو مکانهایی است که قرار است به ان مسافرت کنید دیدن این دریاچه را هم جزو برنامه های خود قرار دهید.

عناوین پیشنهادی :

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.