معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

تاریخچه باغ فین کاشان و عکسها

0

باغ فین کاشان یکی از مناطق دیدنی ایران در استان اصفهان و شهر کاشان است. باغ فین کاشان در فاصله  6 كیلومتری جنوب شهر كاشان در انتهای خیابان امیرکبیر فعلی و روستای فین کوچک قدیم قرار دارد . باغ فین کاشان شامل سر درب ورودی و برج و باروی آن، شتر گلوی صفوی در میانه باغ، شتر گلوی فتح علی شاهی و اتاق شاه نشین در جنوب خاوری باغ، موزه ‌در باختر باغ و حمام ‌های كوچک و بزرگ و كتابخانه در خاور باغ می باشد.

اطلاعاتی درباره تاریخچه باغ فین کاشان

عکس های باغ فین کاشان
عکس های باغ فین کاشان

باغ فین کاشان دارای ۲ حمام کوچک و بزرگ است و هر حمام داراى خزینه و حوض‌هاى متعدد آب هستند. حمام کوچک آن از حیث معمارى چندان مهم نیست ولی از آثار دوره صفویه و همراه با بنای اولیه باغ فین احداث شده‌است. اما حمام بزرگ آن با ستون‌هاى مرمرى و سقف نقاشى شده، بسیار زیبا به نظر میرسد.حمام بزرگ در دوران قاجاریه به وسیله فتحعلی شاه ساخته شده‌است.

عکس باغ فین کاشان
عکس باغ فین کاشان

در حمام کوچک باغ فین واقعه قتل امیرکبیر (قهرمان مبارزه با استعمار در دوره قاجار) اتفاق افتاده و از این جهت، ارزش و اعتبار تاریخى دارد.باغ فین کاشان , معرفی باغ فین کاشان,عکس باغ فین کاشان, عکسهای باغ فین کاشان, عکسهایی از باغ فین کاشان, , تاریخچه باغ فین کاشان, باغ تاریخی فین کاشان , اطلاعاتی از باغ فین کاشان, حمام فین کاشان , سرچشمه فین کاشان , موزه فین کاشان

دلیل شهرت باغ فین کاشان قتل میرزا تقی‌خان امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار در ۲۰ دی ۱۲۳۰ هجری خورشیدی میباشد. آشنایی با دروازه قرآن شیراز و تاریخچه

در این حمام ها کانال‌هایی جهت تعویض آب خزینه‌ها و حوضچه‌ها در کف حمام‌ها وجود دارد. دیوار حمام‌ها با عایق رطوبتی مخصوص – ماسه، آهک یا ساروج – پوشانده شده‌است.

تاریخچه حمام فین کاشان
تاریخچه حمام فین کاشان

مساحت  باغ فین کاشان حدود ۲۳ هزار مترمربع میباشد . این باغ شامل یک حیاط مرکزی است که به وسیله دیوار، بارو و برج های استوانه شکل محصور شده‌ است. به گزارش مجله گردشگری کاروان وجود عناصر آب و درخت که عناصری پویا هستند در کنار بناهای این باغ که عناصر ثابت معماری هستند، هویتی زنده به این اثر فرهنگی و تاریخیداده است.

باغ فین کاشان در تاریخ ۱۵ آذر ۱۳۱۴ با شماره ثبت ۲۳۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده ‌است و کار ثبت جهانی این اثر که از سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز شده بود، چندین سال به طول انجامید.  این باغ در زمستان ۱۳۸۹، مرحله اول ثبت این اثر در فهرست میراث جهانی یونسکو به انجام رسید.

موزه باغ فین کاشان
موزه باغ فین کاشان

موزه ملی باغ فین کاشان یا موزه ملی کاشان :

موزه ملی کاشان در باغ فین کاشان از سال ۱۳۸۵ تا سال ۱۳۸۹ تعطیل است. در بهمن ‌ماه ۱۳۸۹ مجددا این موزه دایر شده ‌است. جالب است بدانید که این مجموعه، در کنار میدان نقش ‌جهان اصفهان و کاخ چهلستون اصفهان بیشترین بازدید کننده و گردشگر استان اصفهان را به خود اختصاص داده است.

سرچشمه باغ فین کاشان
سرچشمه باغ فین کاشان

چشمه سلیمانیه باغ فین کاشان :

در جنوب باغ فین کاشان چشمه آبی مشهور به چشمه سلیمانیه، با حدود دوازده سنگ آب وجود دارد. آب آن فوق العاده صاف است ولی به واسطه داشتن بعضی املاح آشامیدنی نیست . جالب است بدانید که این چشمه در حدود ۷۰۰۰ سال قدمت دارد.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.