معرفی نقاط گردشگری ایران و جهان برای سفر و مهاجرت اخبار

جزیره شیف بوشهر و مکانهای دیدنی بوشهر

0

جزیره شیف بوشهر یکی از جزایر بوشهر است که سالانه بسیاری از مسافران از آنجا دیدن می کنند. اگه به بوشهر رفتید سعی کنید حتما از این جزیره دیدن کنید. در این بخش از مجله گردشگری کاروان اطلاعاتی را درباره جزیره شیف بوشهر در اختیارتان می گذاریم.

جزیره شیف بوشهر

جزیره شیف یک جزیره ای ماسه ای در بوشهر است که زیبایی های خاص خود را دارد. به گزارش کاروان جزیره شیف بوشهر در منتهی الیه تالاب حله قار دارد. تالاب حله تالابی است که از بهم پیوستن آب رودخانه شاهپور و دالکی بوجود آمده است. این تالاب حدودا در ۱۲ کیلومتری شمال غربی شهرستان بوشهر و در ۶ کیلومتری شمال بندر بوشهر قرار دارد.

طبق گزارشات بدست امده جزیره شیف ، یک روستا از توابع بخش مرکزی در شهرستان بوشهر می باشد. میانگین ارتفاع این جزیره حدودا از سطح دریا ۱ متر می باشد .

علت نامگذاری این جزیره گویا قرار داشتن گور شخصی شیخ سعد در این جزیره است . همچنین در سال ۱۳۲۷ ه . ش جزیره در اختیار احمد خان انگالی قرار گرفته و نام آن شیف شده است.

معرفی جزیره شیف بوشهر یکی از مکانهای دیدنی بوشهر

اهالی جزیره شیف بوشهر اکثرا اهل تسنن هستند. اهل تسنن و تشیع در این جزیره با هم زندگی می کنند و رابطه خوبی با هم دارند.

به گزارش مجله گردشگری کاروان تعداد سه مسجد برای اهل سنت و یک مسجد  که در سال ۱۳۷۵ بنا شده برای شیعه ها در اینجا وجود دارد.

جالب است بدانید که جزیره ی شیف قبلا بندر حمل ونقل کالاهای صادراتی و وارداتی از ایران به کشورهای خلیج فارس و برعکس بوده است . احمدخان از صاحبان کالا مالیات می گرفت، به این معنی که تمام کالاها از تهران و اصفهان و شیراز بوسیله مال (چهارپایان) به شیف آورده می شد و بعد بوسیله لنج به کشورهای خلیج فارس حمل می شد.

 بیشتر بدانید : تاریخچه و عکسهای گرداب سنگی خرم آباد

عکسهای جزیره شیف بوشهر

یک ویژگی منفی این جزیره اینست که پس از ورود به جزیره شیف اولین چیزی که اکثرا ما می بینیم و ناراحت می شویم ، حجم بسیار زیاد زباله هایی است که در ساحل این جزیره به چشم می خورد.

امیدواریم که مسئولین به این زباله ها رسیدگی کنند تا زیبایی ها ان دو چندان شود.

جزیره شیف بوشهر
عکسهای جزیره شیف بوشهر
جزیره شیف بوشهر
عکسهای جزیره شیف بوشهر
جزیره شیف بوشهر
عکسهای جزیره شیف بوشهر
جزیره شیف بوشهر
عکسهای جزیره شیف بوشهر

 امیدواریم از این بخش از کاروان بهره کافی را برده باشید. سعی کنید دیدن از این مکان تفریحی زیبا را جزو برنامه های خود قرار دهید.
عناوین پیشنهادی :

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.